Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Заступник голови Миколаївської ОДА провів зустріч з делегацією Генерального консульства КНР в м.Одеса

  2018-07-16

  16 липня, перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслав Бонь зустрівся з делегацією Генерального консульства Китайської Народної Республіки в м.Одеса – в.о. Генерального консула пані Чень Юйжун та консулом з торговельно-економічних питань пані Фен Чжуен.

  В’ячеслав Бонь зазначив, що Китай є важливим стратегічним партнером як для України в цілому, так і для Миколаївської області: «Якщо дивитись на обсяги нашої торгівлі, то вони з кожним роком суттєво зростають. Це ж, в свою чергу, сприяє і інвестиціям китайських компаній на території Миколаївської області».

  В.о. обов’язків Генерального консула Китайської Народної Республіки в м.Одеса пані Чень Юйжун  також висловила сподівання на зміцнення подальшої співпраці між підприємцями, інвесторами та регіонами Китаю та України.

  Китай входить до десятки провідних торговельних партнерів  Миколаївської області. Минулого року частка КНР в загальнообласному експорті товарів і послуг становила 3,7%, імпорті – 8,3%. Експорт підприємствами Миколаївської області збільшився у 2,1 рази порівняно з 2016 р. та становив $78,6 млн. Майже 90% склала сільськогосподарська продукція. Обсяг імпорту склав $67,5 млн, що також у 2,1 рази більше.

  Позитивна тенденція відбувається і у 2018 році: у січні-квітні експорт товарів зріс у 7,6 разів до $42,7 млн, а  імпорт – у 1,6 рази до $21,1 млн. Сьогодні понад 100 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Миколаївської області співпрацюють з китайськими партнерами. Іноземний капітал і технології КНР задіяні в реалізації масштабних інвестиційних проектів на території області.

  Крім цього, продовжується співпраця і в галузі освіти – триває реалізація спільних навчальних програм університетів області з китайськими інститутами, здійснюється обмін візитами науково-викладацького складу та студентів.

  3d7cf6693dc6dcc7029b97cc29487_mid

  “Тянься Лінк”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *