Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Засідання Міжурядової комісії Україна-Китай може пройти на початку грудня

  2020-11-23

  Офіс віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції готується до проведення четвертого засідання Комісії зі співробітництва між урядами України й Китаю і розраховує, що зустріч може пройти вже в першій декаді грудня. Про це в коментарі SilkBridge повідомив радник віце-прем’єра Ольги Стефанишиной Тарас Голуб.

  “Засідання заплановано на початок грудня, і ми дуже сподіваємося провести його. Я думаю, вдасться винести на засідання кілька важливих питань. Перше — це угода про співпрацю в розбудові інфраструктури, це рамкова базова угода. Але за ним повинні послідувати окремі переговори й угоди по окремих об’єктах”, — зазначив Голуб.

  За його словами, текст угоди по інфраструктурі був узгоджений Кабінетом Міністрів. Очікуються аналогічні дії з боку уряду Китаю. Після ратифікації документа у Верховній Раді відповідати за його реалізацію буде Міністерство інфраструктури. Як зазначив Голуб, в переговорний процес на рівні компаній, ймовірно приєднаються, Укравтодор і Укрзалізниця.

  Крім того, очікується підписання спільної Програми взаємодії в рамках ініціативи «Пояс і Шлях» на 2020-2025 роки.

  “Цей документ декларативний. За його підписанням на Міжурядовій комісії повинна послідувати робота з підготовки дорожньої карти реалізації програми. І саме там ми бачимо можливості відобразити окремі проєкти (українських компаній – ред.), запропонувати їх китайській стороні. Ті, які вони підтримають, можуть піти в реалізацію”, — зазначив радник Тарас Голуб.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *