Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Законодавча рада САР Гонконг ухвалила положення про захист національної безпеки

  2024-03-20

  Законодавча рада САР Гонконг ухвалила положення про захист національної безпеки

   

  Законодавча рада Спеціального адміністративного району (САР) Гонконг у вівторок ухвалила Положення про захист національної безпеки, що стало важливою віхою для Гонконгу у виконанні своїх конституційних обов’язків, передбачених статтею 23 Основного закону КНР про САР Гонконгу. Про це повідомило CRI Online.

  Положення були ухвалені одноголосно під час третього читання у Законодавчій раді САР Гонконгу. Відповідно до місцевої законотворчої процедури, коли законопроєкт проходить три читання, він набуває статусу закону, прийнятого Законодавчою радою.

  Голова адміністрації Гонконгу Лі Цзячао заявив після голосування, що ухвалення положень є “історичним моментом”. “Цей момент — привід для гордості всіх жителів Гонконгу, ми разом творимо славну історію”, — зазначив Лі Цзячао.

  “Історія сьогодні засвідчила цей важливий момент, а також нашу радість, наснагу та гордість, наш спільний внесок у славну історію САР Гонконгу”, — додав він.

  Після підписання главою адміністрації Положення про захист національної безпеки будуть оприлюднені та набудуть чинності 23 березня.

  Положення складаються з дев’яти частин, включаючи пункти про державну зраду, заколоти, злочини, пов’язані з державною таємницею та шпигунством, а також про саботаж, що загрожує національній безпеці.

  Глава адміністрації САР Гонконгу заявив, що Положення дозволяють Гонконгу ефективно запобігати та припиняти шпигунську діяльність, змови, пастки від іноземних спецслужб, проникнення та саботаж з боку ворожих сил, а також карати за подібні дії.

  Як зазначив голова Законодавчої ради САР Гонконгу Лян Цзюньянь, усі члени законодавчого органу впевнені, що після завершення законодавчого процесу щодо статті 23 Основного закону КНР про САР Гонконгу розвиток мегаполісу стане більш енергійним та блискучим.

  Лян Цзюньянь повідомив, що депутати Законодавчої ради та чиновники адміністрації САР Гонконгу працювали разом під час обговорення законопроєкту протягом останніх двох тижнів, діючи обачно, суворо та комплексно. Відкрите та прозоре обговорення розвіяло сумніви та усунуло непорозуміння, продемонструвавши позитивну взаємодію між виконавчими та законодавчими органами. Це стане хорошим прикладом для майбутніх процесів обговорення, констатував голова Законодавчої ради.

  Він також зазначив, що законодавчий процес щодо статті 23 відображає відповідальність та зобов’язання адміністрації та Законодавчої ради САР Гонконгу перед країною та мешканцями мегаполісу. “Відтепер Гонконг стане ще більш комфортним місцем для життя, відвідування, ведення бізнесу та розвитку. Гонконг стане більш квітучим і стабільним, його економіка процвітатиме, а люди житимуть щасливим життям, дотримуючись політичного курсу “одна країна, дві системи”, — пообіцяв Лян Цзюньянь.

  Стаття 23 Основного закону КНР про САР Гонконгу передбачає, що Гонконг повинен самостійно приймати закони, що забороняють будь-які акти зради, відділення, заколоту, підривної діяльності проти центрального народного уряду або крадіжки державних секретів; які забороняють іноземним політичним організаціям чи структурам вести політичну діяльність у САР Гонконзі; а також які забороняють політичним організаціям чи структурам САР Гонконгу встановлювати зв’язки із іноземними політичними організаціями чи структурами.

  Положення повною мірою втілюють конституційні обов’язки, передбачені статтею 23 Основного закону КНР про САР Гонконг, і розглядаються як украй важливі для усунення лазівок і слабких ланок у системі захисту національної безпеки в САР Гонконг.

  Законодавчий процес щодо статті 23 отримав широку підтримку у Гонконзі. Під час громадських консультацій з цього питання, проведених адміністрацією САР Гонконг раніше цього року, 98,6% опитаних висловили підтримку даному законодавчому процесу та прокоментували його у позитивному ключі.

  У вівторок Канцелярія зі зв’язків Центрального народного уряду в САР Гонконг, Управління центрального народного уряду із захисту національної безпеки в САР Гонконг, а також Управління спецпредставника МЗС КНР у САР Гонконг висловили вітання у зв’язку з прийняттям Положення про захист національної безпеки, заявивши, що це стало важливою віхою задля забезпечення довгострокової стабільності Гонконгу.

   

  Законодавча рада САР Гонконг ухвалила положення про захист національної безпеки

   

  Законодавча рада САР Гонконг ухвалила положення про захист національної безпеки

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *