Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  За сім років з Пекіна збираються виселити два мільйони людей

  2016-08-10

  Влада китайської столиці реалізує план, спрямований на скорочення чисельності населення в місті, пише Інтерфакс за матеріалами The Wall Street Journal.

  Населення Великого Пекіна (пекінська агломерація) підскочило за останнє десятиліття на 6 млн. осіб, до майже 22 млн. осіб. У центральних районах проживають близько 13 млн. осіб (приріст на 414 тис. в рік з 2006 року). Таке стрімке зростання викликало масу проблем, включаючи забруднення повітря і перебої з водопостачанням, і звичайно, перевантаженість міських доріг.

  Так, середня тривалість “години пік” в Пекіні, де зареєстровано 5,62 млн. автомашин, досягла трьох годин в 2015 році проти двох годин двома роками раніше. Водопостачання – також проблемна сфера, оскільки місто стоїть на краю пустелі Гобі. Підвищений забору води з підземних джерел призводить до просідання у східній частині Пекіна на 10 см в рік, за даними наукової статті, опублікованій в онлайн-виданні Remote Sensing.

  Вирішити ці та інші проблеми влада сподівається за допомогою плану, який передбачає утримання населення Великого Пекіна на рівні нижче 23 млн чоловік до 2020 року і скорочення населення в самому місті на 15% за цей період, що має на увазі виселення близько 2 млн. осіб – все одно, що виселити з Нью-Йорка всіх жителів Манхеттена.

  Стратегія реалізації плану заснована на виселенні з центру бізнесу, що працює в нижчому ціновому сегменті. Зокрема, керівництво Пекіна поставило метою закриття всіх оптових ринків, розташованих усередині четвертої кільцевої автодороги, до 2020 року. З минулого року китайська столиця втратила понад 150 ринків, а в першому півріччі поточного року – ще й 174 заводи.

  Підприємства та ринки переносяться в провінцію Хебей, що оточує Пекін. І якщо приватні торговці і власники невеликих фірм в столиці Китаю не демонструють особливого бажання переїжджати на околиці, то підприємці в провінції цілком підтримують плани уряду.

  “Така можливість випадає раз в тисячу років, про таке складно було навіть мріяти”, – заявив WSJ глава Hebei Cangzhou Dongsu Group Co. Ю Гуйтін. Його девелоперська компанія є одним з найбільших приватних підприємств в місті Цанчжоу з населенням 7,4 млн. осіб. Cangzhou Dongsu пропонує пекінським компаніям пільгові умови для знімання приміщень в своїх торгових центрах, а також обіцяє підшукати переїжджаючим зі столиці житло і навіть прилаштувати їх дітей в хороші школи.

  “УкрРудПром”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *