Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  За підсумками сесії ПК ВЗНП прийнято низку законів

  2021-06-11

  Постійний комітет 13-го скликання Всекитайських зборів народних представників (ПК ВЗНП) вищого законодавчого органу Китаю, 10-го червня по завершенню чергової сесії шляхом голосування прийняв кілька законів, у тому числі закон про безпеку даних, закон про хайнаньський порт вільної торгівлі та закон про протидію іноземним санкціям, пише CRI.

  Голова КНР Сі Цзіньпін підписав укази про опублікування прийнятих законів.

  За словами китайських депутатів, закон про протидію іноземним санкціям потрібен для того, щоб «забезпечити сильну правову підтримку і гарантії для країни від односторонніх і дискримінаційних заходів, що вводяться зарубіжними країнами».

  Законопроєкт, включений до порядку денного засідання Постійного комітету, зазвичай розглядається тричі перед тим, як його поставлять на голосування. Однак при досягненні консенсусу з усіх аспектів законопроєкту його можна переглянути двічі, відповідно до правил і процедур законодавчого органу.

  За словами доцента Інституту глобалізації і глобальних проблем Китайського університету політології і права Ци Кая в ЄС є нормативні акти для захисту від наслідків екстериторіального застосування законодавства, прийнятого третьою країною, а США володіють великою кількістю законів з точки зору тривалої юрисдикції, в той час як в Китаї відсутні відповідні закони. «Ми повинні повчитися у них в удосконаленні наших юридичних інструментів. Використовувати ці інструменти чи ні, залишається невідомим, але вони мають стримуючий ефект», — сказав Ци Кай.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *