Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  З ким Україна веде переговори про закупівлю вакцини від COVID-19 

  2020-09-04

  Україна веде переговори щодо закупівлі вакцини проти коронавірусу з компаніями «Астразенека» та китайським виробником вакцин. Про це 4 вересня під час години запитань до уряду, у Верховній Раді заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  «Ми спілкуємось практично зі всіма лідерами з точки зору розробки вакцин. Що це за компанії. Перше, ми ведемо перемовини з компанією «Астразенека» (AstraZeneca – ред.) – відома компанія, яка разом з Оксфордським університетом розробляє цю вакцину. Зараз вони перебувають на третій фазі клінічних випробувань. Очікуємо у четвертому кварталі відповідно закінчення клінічних випробувань і реєстрацію вакцини. Ведемо саме перемовини, очікуємо від них пропозицію щодо кількості вакцин, яку вони готові будуть поставити і в якій черзі готові будуть поставляти нам», – розповів Степанов, додавши, що Україна виділила кошти і готова вносити передоплату.

  Крім того, МОЗ веде перемовини з китайським виробником «Сеновакс», який теж знаходиться на третій стадії клінічних випробувань та який має надати інформації щодо кількості доз, яку компанія готова поставити після початку виробництва вакцини.

  Міністр також повідомив, що Україну прийняли до країн глобальної ініціативи COVAX щодо розподілу вакцин: «20% від кількості населення – це для України близько 8 млн доз. Вже в нас триває процес підписання договорів, відповідних меморандумів, угод, щоб відразу після виготовлення і реєстрації вакцин ми також могли їх отримати».

  Серед компаній, з якими Україна також спілкується з питаннь вакцин, Степанов назвав «Джонсон і Джонсон», «Пфайзер», «Модерна».

   

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *