Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ЯПОНІЯ І КИТАЙ ВСТАНОВИЛИ РЕКОРД З ІМПОРТУ ЗРІДЖЕНОГО ПРИРОДНОГО ГАЗУ

  2011-07-25

  Джерело: За матеріалами: Reuters

  Японія і Китай імпортували рекордну кількість зрідженого природного газу (СПГ) в червні, що може викликати зростання цін на ринку.

  Японія закупила 6,228 мільйона тонн СПГ, що на 10,6 відсотка більше, ніж у червні минулого року., Так як країна зупинила кілька ядерних реакторів після землетрусу і цунамі в березні.

  У минулому році Японія ввезла 70 мільйонів тонн СПГ, і на думку експертів, попит може зрости на 20 мільйонів тонн на рік, якщо країна закриє всі АЕС.

  Китай імпортував рекордні 1,04 мільйона тонн, готуючись до літнього росту споживання.

  “Покупці будуть боротися за СПГ в другому півріччі”, – сказав аналітик Tri-Zen International Тоні Реган.

  Поставки ЗПГ в Китай будуть рости, тому що компанії будують додаткові термінали для його прийому. За оцінкою FACTS Global Energy, цього року Китай підвищить імпорт до 13 мільйонів тонн з 9,3 мільйона в 2010 році, а до кінця десятиліття вийде на друге місце в світі за цим показником, обігнавши Південну Корею.

  “Імпорт ЗПГ виросте в найближчі місяці, частково за рахунок довгострокових контрактів з Катаром”, – сказав аналітик FACTS Global Energy Лю Тун Чзан.

  Нагадаємо, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (IEA) Нобуо Танака вважає, що частка природного газу в світовому енергоспоживанні зросте.

  “Зростання споживання природного газу до 2035 року зросте на 30% при тому, що газ стане другим джерелом енергії на світовому ринку. Багато невизначеності на енергетичних ринках привели до того, що газ стає все більш важливим джерелом енергоспоживання”, – заявив Танака, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у столиці США.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *