Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  “Ворота душі”: У Києві відкрили скульптури двох великих поетів України і Китаю

  2017-12-15

  У Ботанічному саду імені Олександра Фоміна встановлено скульптурну композицію “Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу”, які зображують двох великих поетів – українського й китайського народів.

  Участь у відкритті композиції взяли віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Надзвичайний та Повноважний посол Китаю в Україні Ду Вей, ректор КНУ Леонід Губерський та автор скульптур, директор Національного художнього музею Китаю У Вейшань.

  “Це – велика подія для Києва, для України — відкриття скульптур українського та китайського поетів. Відносини між українським і китайськими народами поглиблюються і стають дедалі більш інтенсивними. Тисячі студентів, науковців, діячів культури, освітян, інженерів, технологів їздять з України до Китаю і з Китаю до України і поглиблюють дружбу між нашими народами”, – зазначив Кириленко.

  За його словами, вибір для композиції постатей Тараса Шевченка та Ду Фу є дуже символічним і знаковим, оскільки обидва поети мали складну долю і вболівали за свої народи.

  У свою чергу посол Ду Вей зауважив, що відкриття композиції увінчує низку урочистих заходів, присвячених 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною й Китаєм.

  “Ця пара статуй називається “Двері душі”, що, на мою думку, можна розглядати як двері дружби і співробітництва між двома країнами”, – підкреслив дипломат.

  Автор скульптур У Вейшань додав, що Ду Фу і Тараса Шевченка об’єднує те, що “вони видатні поети, а в їхніх душах живе народ”.

  “Укрінформ”

  15132

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *