Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Володимир Огризко: “Китай утримається від різких рухів”.

  2023-03-02

  Міністр закордонних справ України у 2007−2009 роках та керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко в інтерв’ю Radio NV пояснив, чому Китай не стане на бік Росії.

  Володимир Огризко наголосив, що китайський «мирний план» насправді лише «перелік гасел, які взяті десь зі статуту ООН чи ще якогось міжнародного документа, які є правильними, але не дають відповіді на головне питання: а хто ж агресор і хто має нести відповідальність за агресію?»

  За словами колишнього голови МЗС, доки кожен пункт цього плану не розкритий і не розписаний, «це просто перелік певних ідей, але зовсім не план».

  Він пояснив, що стримане ставлення до пропозицій Китаю з боку України пояснюється тим, що тепер, «коли Китай стоїть на межі (чи допомагати Росії, чи не допомагати), наша зовнішня політика повинна себе вести акуратно і намагатися дипломатичними способами відтягти Китай від Росії, наскільки це можливо».

  Огризко висловив думку, що «Китай буде дуже довго зважувати і прораховувати плюси і мінуси тієї чи іншої своєї дії».

  «І думаю, завершиться тим, чим має завершитися, а саме тим, що Китай утримається від різких рухів. Тому що він прекрасно розуміє економічні наслідки для себе у разі, якщо він цю червону лінію постачання летального озброєння перетне. Назовні будуть йти отакі всякі плани, будуть розмови про те, що „ми з Росією стратегічні партнери“, що „ми будемо посилювати наші економічні зв’язки“ і таке інше. А от насправді реального переходу на російський бік не відбудеться», — вважає ексголова МЗС.

  Він також припустив, що в Китаї шукатимуть спосіб постачати зброю в РФ «через треті та десяті руки», але приховати це надовго не вдасться.

  «Навіть, якщо він (Китай) почне постачати якесь озброєння, воно не переб’є ту кількість озброєння, яку Україна отримає від Заходу. А лише себе поставить в позицію країни, яку будуть серйозно санкціонувати на Заході», — вважає Огризко.

  Володимир Огризко: "Китай утримається від різких рухів".

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *