2024-09-13
Автономний район Внутрішня Монголія, Північний Китай, досяг блискучих результатів у боротьбі з опустелюванням, зробивши перехід від «настання пісків» до «настання зелені» в ключових районах. Про це повідомляє Женьмінь Жибао Онлайн.
Внутрішня Монголія займає важливе місце у боротьбі Китаю з опустелюванням. Її екологічний стан має критичне значення як життя місцевого населення, але й екологічної безпеки країни.
З часу 18-го з’їзду КПК у 2012 році Внутрішня Монголія активно реалізує комплексну програму захисту та системного управління горами, річками, лісами, полями, озерами, степами та пустельми. В результаті спостерігається стійке зростання лісового покриву та степової рослинності, а також скорочення площі опустелювання та піщаних земель.
«Минулого року Внутрішня Монголія завершила роботи з боротьби з опустелюванням на площі 9,5 млн му (близько 633,33 тис. га), що в 1,5 разу перевищило початковий план. За цим показником автономний район став лідером країни. Цього року вже оброблено 15,65 млн му (близько 1,04 млн га) піщаних земель, що становить 90% від річного плану в 17,3 млн му (близько 1,15 млн га)», – повідомив Ван Чжаошен, директор Управління лісового та степового господарства Автономного району Внутрішня Монголія.
За роки боротьби з опустелюванням у Внутрішній Монголії було розроблено інноваційні методи контролю над пісками. Наприклад, у хошуні Оннюд міста Чифен, де є 6,67 млн му (близько 445 тис. га) піщаних земель, було розроблено модель «боротьби з пісками за допомогою доріг». «Ми розділили піщані території на сітки управління. Куди прокладається дорога, туди ж встановлюються трав’яні ґрати та висаджуються дерева. Це не лише полегшує доставку матеріалів та техніки в глиб пустелі, а й забезпечує зв’язок мешканців піщаних районів із зовнішнім світом», — пояснив У Хуа, заступник директора Управління лісового та степового господарства хошуна Онюд. За його словами, з початку реалізації цього методу в 2003 році в хошуні через піщані райони було прокладено 16 доріг загальною протяжністю 479,5 км, а вздовж цих доріг на територіях площею 3,51 млн му (близько 234 тис. га) здійснено боротьбу з опустелювання.
Поряд з цим, влада Оннюда мобілізує місцевих аграріїв та скотарів для активної участі у боротьбі з пісками. На даний момент у хошуні реалізовано 9 проектів із масовою участю аграріїв та скотарів. Їх загальна кількість досягла понад 2600 осіб. Загалом було покращено 62 тис. му (4,13 тис. га) земель, схильних до опустелювання, а дохід цих аграріїв і скотарів у середньому зріс більш ніж на 2000 юанів (280,73 дол. США).
У ході боротьби з опустелюванням Внутрішня Монголія також наголошує на екологізації промисловості та індустріалізації екологічних проектів. В автономному районі вирощуються економічно вигідні види рослин, такі як обліпиха крушиновидна, ксантоцерас гороболистий, саксаул та цистанха, що дозволяє підвищити економічну ефективність боротьби з опустелюванням. За підсумками 2023 року сукупний дохід, принесений цими рослинами, досяг 87,18 млрд юанів (12,24 млрд дол. США), що на 26,86 млрд юанів (3,78 млрд дол. США) більше, ніж роком раніше.
Напишіть відгук