Після плідного для столиці Китаю року, коли було досягнуто успіхів у багатьох сферах, народний уряд Пекіна встановив економічні цілі на 2024 рік, прагнучи забезпечити зростання валового регіонального продукту (ВРП) приблизно на 5% у річному обчисленні. Про це повідомив мер Пекіна Їнь Юн, повідомляє CRI Online.
Їнь Юн у неділю виступив зі звітом про роботу народного уряду на щорічній сесії Зборів народних представників (ЗНП) міста Пекін, зазначивши бурхливе зростання цифрової економіки, пообіцявши стимулювати споживання та покращити умови для ведення бізнесу.
Цільові економічні показники китайської столиці на 2024 рік також включають підтримку рівня міського безробіття в межах 5% та забезпечення зростання індексу споживчих цін на рівні 3% Крім того, загальні доходи міського бюджету, як очікується, збільшаться на 5% рік у рік. Їнь Юн підкреслив, що столична влада прагне приводити зростання доходів жителів у відповідність до загального економічного зростання.
Як зазначається у звіті про роботу народного уряду, у 2023 році ВРП Пекіна досяг майже 4,4 трлн юанів (близько 618,26 млрд доларів США), продемонструвавши впевнене зростання на 5,2% у річному обчисленні.
Одним із основних факторів, що сприяють зростанню, є цифрова економіка, частка якої у ВРП китайської столиці у 2023 році склала 42,9% “Пекін прагне стати глобальним зразковим містом цифрової економіки”, — пояснив Їнь Юн.
Офіційні статистичні дані, оприлюднені на сесії ЗНП, наголошують на успіхах Пекіна у розвитку цифрової інфраструктури. У 2023 році в місті було збудовано 30 тис. нових базових станцій 5G, завдяки чому столиця Китаю посіла перше місце в країні з показником 49 базових станцій 5G на 10 тис. осіб.
Крім того, загальнодоступними стали 24 продукти генеративного штучного інтелекту, що становить майже половину від загальної кількості аналогічних китайських продуктів. Високоврівнева демонстраційна зона автономного водіння у Пекіні площею 160 кв. км сприяла тестуванню та розгортанню 775 безпілотних автотранспортних засобів за вісьмома сценаріями.
У 2024 році, продовжив Їнь Юн, буде прискорено перетворення Пекіна на глобальне зразкове місто цифрової економіки, столиця активно розроблятиме стратегії в ключових секторах цифрової економіки та всебічно перетворюватиме методи виробництва, спосіб життя та управління за допомогою цифровізації.
“Цифрова індустрія Пекіна продовжує освоювати нові рубежі, домагаючись нових досягнень і проривів, стаючи найважливішою рушійною силою економічного зростання міста”, — зазначив Цюй Цзихен, депутат ЗНП Пекіна та старший менеджер компанії 58.com, одного з найбільших китайських онлайн-ринків класифікованої інформації.
Крім цифрової сфери, Пекін має намір змістити акцент із відновлення після пандемії COVID-19 на сталий розвиток, плануючи збільшити потенціал споживання. Як один із п’яти китайських пілотних міст-центрів міжнародного споживання Пекін буде застосовувати такі стратегії, як трансформація традиційних ділових районів, створення зон міжнародного споживання, стимулювання масового споживання та підтримка споживання послуг.
За даними, у 2023 році загальний обсяг споживання на ринку Пекіна зріс на 10,2% у річному обчисленні, при цьому сукупний обсяг роздрібного продажу споживчих товарів досяг 1,45 трлн юанів, що на 4,8% більше року до року.
Постійні зусилля щодо підвищення ефективності політики, розкриття потенціалу внутрішнього попиту та зміцнення впевненості призвели до сталого відновлення споживчого ринку Пекіна.
Підприємства роздрібної торгівлі, такі як універмаг “Ханьґуан”, відіграли у цьому відношенні важливу роль, покращивши умови для покупок та співпрацюючи з фінансовими установами для надання конкурентоспроможних знижок.
“Після пандемії люди більш схильні до відновлення активності в офлайн-режимі, — зазначив Ван Сяоюй, депутат пекінського ЗНП і голова ради директорів універмагу “Ханьґуан”. — У 2023 році офлайн-активність у торговому центрі була набагато жвавішою за онлайнову”.
Ван Сяоюй додав, що торговий центр спирається на ініціативу міста щодо сприяння інтегрованому розвитку різних бізнес-моделей та задовольняє запити людей у споживанні з урахуванням факторів культури, спорту та відпочинку.
Крім того, як зазначив Їнь Юн у звіті про роботу народного уряду, 2024 року Пекін планує створити бренд “Пекінський сервіс”, який сприятиме створенню сприятливих умов для ведення бізнесу.
У 2024 році Пекін вживе комплексних заходів щодо оптимізації ділового клімату і приведе його у відповідність до нової системи оцінки бізнес-середовища Світового банку, прагнучи створити комфортне та інтернаціоналізоване ділове середовище світового класу, орієнтоване на ринок і засноване на верховенстві закону.
Місто розробить стандартизовані процедури видачі адміністративних ліцензій та поглибить відповідні реформи, включаючи політику “єдиної інтегрованої ліцензії” та державні послуги у режимі “одного вікна”.
Крім того, просуватиметься комплексний нагляд за допомогою інтегрованих підходів, збільшиться частка дистанційного нагляду та буде активізовано пілотну програму з нагляду за цифровими ринками.
У 2023 році кількість новостворених підприємств у Пекіні збільшилася на 20,3%, внаслідок чого їх загальна кількість перевищила 2,11 млн.
Напишіть відгук