Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Влада Гонконгу відмовилася від скандального закону про екстрадицію

  2019-07-01

  Прем’єр-міністерка Гонконгу Керрі Лем заявила про відмову від закону про екстрадицію, який викликав численні протести. Законопроект більше не буде вноситися до Законодавчої ради.

  Керрі Лем особисто вибачилася перед активістами за протиріччя в законопроекті і наголосила, що уряд не буде продовжувати його обговорення, тому він автоматично знімається з порядку денного у липні 2020 року, повідомляє DW.

  Висування законопроекту урядом Гонконгу викликало найбільші протести за останні три десятиліття. У понеділок, в 22-ту річницю повернення Гонконгу до складу Китаю, протести загострилися. Поряд з мирними маніфестаціями, сотні людей тимчасово окупували місцевий парламент . Деякі демонстранти нанесли на стіни будівлі гасла протесту і частково зруйнували будинок.

  Керрі Лем засудила насильство і попередила, що винні будуть притягнені до відповідальності. Водночас вона висловила надію, що порядок незабаром буде відновлений.

  Що відомо про протести у Гонконзі?

  Вони розпочались на початку червня через новий закон, який розглядав парламент мегаполісу. Мовиться про поправку про екстрадицію підозрюваних осіб, які переховуються від правосуддя. Згідно з ним, підсудних дозволяли б екстрадувати в Тайвань, Макао, материковий Китай та інші країни.

  Протестувальники переконані, що завдяки цьому закону Китай зміг би репресувати дисидентів, політичних активістів і тих, хто втік в Гонконг. Закон також називають ще одним кроком до втрати автономії міста.

  До речі, Гонконг перейшов від Великої Британії під юрисдикцію Китаю ще у 1997 році. Але мегаполіс зберіг окрему адміністрацію, законодавство і судову систему. Його жителі користуються багатьма свободами, яких не мають китайці.

   

  “24tv.ua”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.