Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ВІЗИТ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ ДО КНР

  2012-07-19

  Джерело: Офіційний сайт Міністерства закордонних справ України

  ПОДАЛЬШЕ ПОГЛИБЛЕННЯ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ СПІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЕКТІВ – ОДНА З КЛЮЧОВИХ ТЕМ ВІЗИТУ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ДО КНР

  Під час офіційного візиту до КНР К.І.Грищенко особисту увагу приділив питанням поглиблення економічного співробітництва з китайськими партнерами та стану реалізації спільних інвестиційних проектів в різних галузях економіки.

  Зазначена тема активно обговорювалася 17 липня під час його зустрічей з Міністром сільського господарства КНР Хань Чанфу, а також з керівниками провідних банків Китаю, які зараз фінансують масштабні проекти в Україні, – Китайського банку розвитку Чень Юанем та Експортно-імпортного банку Китаю Лі Жогу.

  Зокрема, в ході зустрічі з Міністром сільського господарства КНР К.І.Грищенко наголосив на необхідності активізації співпраці в аграрній сфері. «Впевнений, що сьогодні, коли наші дві держави є стратегічними партнерами, в двосторонніх торговельних відносинах не повинно залишатися місця для товарних позицій, які мають мінімальні показники. Насамперед йдеться про торгівлю зерновими, цукром, продуктами тваринного походження, яка фактично відсутня між нашими країнами» – зазначив Міністр та звернувся до свого китайського візаві з проханням надати максимальне сприяння у пожвавленні процесу вирішення зазначеного питання.

  К.І.Грищенком було наголошено, що українська сторона створила достатнє підґрунтя у цій сфері – була укладена Угода про обмін національними валютами для розрахунків за торговельними операціями (СВОП), Верховна Рада України прийняла Закон, що дозволив Уряду залучити китайські кредити до с/г сфери під державні гарантії. «Далі все залежить від роботи на рівні експертів та послідовності у здійсненні кроків з кожної сторони» – резюмував К.І.Грищенко та додав, «що українська сторона готова до такого діалогу». В якості підтвердження серйозності таких намірів він навів факт присутності у складі делегації керівників провідних українських аграрних холдингів – «Укрлендфармінг», «Нібулон» та «Астарта-Київ».

  Під час переговорів з главами Китайського банку розвитку та Експортно-імпортного банку КНР сторони відзначили серйозний прогрес у реалізації масштабних проектів в Україні: розбудови інфраструктури (проект «Повітряний експрес»), модернізації українських шахт (реконструкція «Шахти ім. Мельникова») та програми впровадження енергоефективних технологій в промисловості та енергетиці. Міністр запевнив китайських партнерів, що реалізація кожного з таких проектів перебуває на особистому контролі вищого керівництва держави.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *