Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Виступ Міністра закордонних справ України на Боаоському азійському форумі

  2021-04-20

  19-го квітня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив з онлайн-промовою на панельній дискусії «Прискорення торговельних зв’язків в умовах пандемічної ізоляції» Боаоського азійського форуму (The Boao Forum for Asia). Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

  Він зазначив, що у 2020 році економічні потрясіння пандемії COVID-19 завдали міжнародній торгівлі значного удару, але саме вона відіграватиме зараз ключову роль у відновленні економічного зростання та подоланні наслідків пандемії.

  Міністр заявив, що Україна відкрита до співпраці та інвестицій. За його словами, Україна нині активно вдосконалює інфраструктуру, аби підвищити конкурентоспроможність мультимодальних контейнерних перевезень за маршрутом Азія – Західна Європа – Азія через Україну: «Наша держава залишається стратегічно важливим логістичним хабом між ЄС та Азією».

  Дмитро Кулеба також звернув увагу азійських інвесторів на переваги Великої приватизації в Україні та національного проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», які відкривають великі можливості для інвестицій.

  Міністр нагадав, що Україна відома своїм потужним агропромисловим сектором, і є третім у світі експортером зернових. За його словами, наша держава здатна подвоїти виробничі потужності у цій сфері за умови збільшення інвестицій. Він особливо виокремив український ІТ-експорт, який нині експоненційно зростає, про що вже добре відомо багатьом азійським компаніям.

  Наприкінці виступу Міністр підкреслив, що Україна вітає зусилля азійських країн з лібералізації торгівлі, оскільки надлишковий протекціонізм лише стримує відновлення світової економіки. Натомість всебічне відновлення потребує усунення бар’єрів. Він висловив сподівання на подальший активний розвиток взаємовигідної торговельної співпраці між країнами Азії та Україною.

  Виступ Міністра закордонних справ України на Боаоському азійському форумі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *