Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Відбулось 4-те засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти

  2021-06-28

  23 червня 2021 року у Києві та Чернігові, а також у містах Пекін і Далянь у форматі відеоконференції відбулося 4-е засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

  Українську делегацію очолив Голова української частини Підкомісії, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, китайську делегацію очолив Голова китайської частини підкомісії, заступник Міністра освіти Китайської Народної Республіки Тянь Сюєцзюнь.

  Андрій Вітренко привітав учасників традиційної Міжнародної конференції з питань співпраці та інтеграції промисловості, освіти, досліджень та прикладного застосування 2021 (ICCIIERA 2021), що відбулася у Даляньському технологічному університеті.

  За підсумками засідання Підкомісії затверджено План заходів Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти на 2021-2023 роки, що передбачає реалізацію пріоритетних напрямів співпраці для обох сторін, зокрема:

  • здійснення обміну інформацією про реформи й нові підходи в освітніх сферах обох країн;
  • проведення спільних заходів між профільними міністерствами України та Китаю, університетами обох країн для обміну досвідом та передовими практиками у контексті створення та функціонування цифрових освітніх платформ для дистанційного навчання в умовах пандемії;
  • надання всебічної підтримки вивченню мови, літератури та культури обох країн та сприяння діяльності існуючих і заснування нових Інститутів Конфуція в Україні та Центрів вивчення України в Китаї.

  У межах засідання Підкомісії та з нагоди відзначення у 2021 році 10-ї річниці встановлення відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм (20 червня 2011 року), а також на виконання домовленостей, досягнутих у ході четвертого засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР (23 грудня 2020 року), відбулася церемонія відкриття Альянсу українських та китайських університетів, що об’єднує 49 українських та 92 китайських закладів вищої освіти, створений з метою покращення якості освіти та посилення інтернаціоналізації освітнього простору.

  Альянс українських та китайських університетів створено з метою розширення співробітництва та активного обміну сучасними методами викладання, реагування на виклики сьогодення в умовах пандемії та створення умов для надання сучасної якісної дистанційної освіти із застосуванням цифрових технологій.

  Пріоритетними напрямами співпраці визначено: розвиток академічної мобільності науково-педагогічних працівників, створення викладацьких та дослідницьких команд; відкриття спільних лабораторій та освітніх центрів; розвиток академічної мобільності; впровадження сучасних технологій онлайн-навчання тощо.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *