Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ОФІЦІЙНОЮ ДЕЛЕГАЦІЄЮ ПРОВІНЦІЇ ХУБЕЙ КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

  2011-09-07

  Джерело: Офіційний веб-сайт Київської обласної державної адміністрації

  Відбулася зустріч голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка з офіційною делегацією провінції Хубей Китайської Народної Республіки на чолі з заступником Губернатора Народного Уряду провінції Хубей Чжан Дейлі.

  У ході зустрічі відбулося підписання Протоколу засідання з питань розвитку співробітництва між Народним урядом провінції Хубей, КНР та Київською обласною державною адміністрацією.

  У заході взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, його заступник Тетяна Подашевська, заступник Губернатора Народного Уряду провінції Хубей Чжан Дейлі, начальники управлінь економіки, охорони здоров’я, фізкультури та спорту обох сторін-учасників зустрічі.

  – Тривалий час співпраця з Китайською Народною Республікою не була достатньо активною, але зараз ми надолужуємо втрачене. Наша зустріч сьогодні започатковує новий етап відносин, тепер ми починаємо втілювати ряд спільних проектів у сферах автомобілебудування, охорони здоров’я, спорту, – повідомив Анатолій Присяжнюк. – Вже найближчим часом ми погодимо нові інвестиційні рішення.

  Правовою основою міжнародного співробітництва Київської області з регіонами Китайської Народної Республіки є Угода про дружбу та співробітництво між Київською обласною державною адміністрацією та провінцією Хубей, КНР, яку було підписано ще у 1994 році. У період 28 березня – 01 квітня 2011 року делегація Київської області на чолі з першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації Ярославом Москаленко здійснила офіційний візит до провінції Хубей. За підсумками візиту було досягнуто домовленість щодо подальшого розвитку двосторонніх відносин між Київською областю та провінцією Хубей.

  У свою чергу заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Подашевська, яка курує соціально-гуманітарний напрямок діяльності, наголосила на співпраці з китайською стороною у галузі культури, освіти та туризму, а також у проведенні тематичних виставок, конференцій, бізнес-форумів, семінарів.

  – Ми готові співпрацювати за різними напрямками. Наші регіони мають потужний потенціал, нам є що обговорювати, ділитися досвідом. Було б дуже добре, аби між освітніми закладами провінції Хубей та Київщини налагодилася плідна та багаторічна співпраця у науковій сфері та учбовому процесі, – зауважила Тетяна Подашевська.

  Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено. Відповідно до двосторонніх домовленостей та в рамках обміну студентами до провінції Хубей направлено дані щодо кандидатур випускниць Переяслав-Хмельницького педагогічного університету ім. Г. Сковороди для навчання за однорічною Програмою повної стипендії в Хуажонському університеті.
  За підсумками зустрічі сторони домовились сприяти розвитку співробітництва в сферах економіки, освіти, охорони здоров’я, туризму, спорту та фізичної культури; здійснювати обмін делегаціями та спеціалістами; організовувати стажування спеціалістів з метою вивчення досвіду сторін; сприяти створенню українсько-китайського культурно-освітнього центру з метою налагодження зв’язків між культурними та учбовими закладами сторін.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *