Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Великі китайські компанії готові брати участь у можливій приватизації Укрпошти – Смілянський

  2019-07-23

  Великі китайські компанії висловили готовність взяти участь у можливій приватизації національного оператора поштового зв’язку “Укрпошта”. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив очільник “Укрпошти” Ігор Смілянський.
    «У мене були переговори з великими китайськими компаніями. Я зробив все, щоб їх переконати (і вони поки ще готові) заходити і навіть брати участь у можливій приватизації “Укрпошти”, використовуючи цю можливість для себе, щоб зробити транзитний майданчик до Європи і Туреччини», – написав Смілянський.
  Він наголосив, що така найбільша в світі китайська торгова онлайн-платформа як Alibaba хоче бачити зрозумілу стратегію і зрозумілі правила на митниці. Крім того, Alibaba зараз інтегрує митниці різних країн світу з метою прискорення перевезення вантажів між країнами.
  “Склади Alibaba і її логістика будуються в Росії, Бельгії, Латвії, Естонії (і скоро в Африці), але не у нас. У мене були переговори з великими китайськими компаніями. Я зробив все, щоб їх переконати (і вони поки що готові) заходити і навіть брати участь у можливій приватизації “Укрпошти”, використовуючи цю можливість для себе, щоб зробити транзитну майданчик в Європу і Туреччину“, – підкреслив очільник “Укрпошти”. Смілянський також повідомив, що незабаром команда “Укрпошти” представить своє бачення розвитку національного поштового оператора разом з чітким покроковим планом дій.
  «І для цього, конкурентного майбутнього, будуть потрібні довгострокові інвестиції, в тому числі через часткову приватизацію і продаж активів. Тому що інфраструктурної компанії без інвестицій не буває, а в держбюджеті наступних років цих грошей теж немає і не буде. І потрібні будуть зміни в закони про фінансові послуги, якщо ми всеж таки плануємо щось зробити, щоб 37% наших громадян все ж таки отримали сучасні засоби оплати», – додав голова “Укрпошти”.
  Як повідомляв УНІАН, “Укрпошта” в I кварталі отримала понад 221 млн грн чистого прибутку проти збитку роком раніше.
  За підсумками 2018 року “Укрпошта” збільшила чистий дохід порівняно з 2017 роком на 23% – до 6,8 млрд грн.
  Також в минулому році підприємство відкрило 174 нових поштових відділення і комп’ютеризованих 1300 сільських поштових відділень.
  Довідка: «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв’язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через більш ніж 11 тисяч відділень по всій Україні. Зокрема, поштовий оператор здійснює доставку пенсій понад 4,1 млн пенсіонерів.

  “УНІАН”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *