Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Вчені України і Китаю обговорили двостороннє співробітництво

  2018-09-10

  6 вересня у Києві відбувся круглий стіл, в якому взяли участь представники Національної академії наук України та Академії наук провінції Гуандун. Сторони обговорили сучасний стан і перспективи взаємного співробітництва.

  Віце-президент НАН України Анатолій Загородній зазначив: «НАН України підтримує широкі міжнародні зв’язки з 120 науковими установами з 50 країн світу, водночас співпраця з КНР є одним з наших пріоритетів».

  НАН вже багато років плідно співпрацює з Академією наук провінції Гуандун. Одним з найважливіших досягнень цього партнерства пан Анатолій назвав створення спільного Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О.Патона, який увійшов у структуру Академії наук провінції Гуандун.

  Цей проект реалізовувався на основі інноваційного методу міжнародної взаємодії: при створенні інституту з України в Китай переносилися не окремі технології або обладнання, а ціла науково-технічна платформа. За словами Загороднього, за роки існування спільного інституту зварювання обидві країни отримали чимало цінного досвіду.

  Для подальшого посилення двосторонньої взаємодії в грудні минулого року НАН України і Академія наук провінції Гуандун підписали Угоду про стратегічну співпрацю. Цей документ, зокрема, передбачає відкриття Китайсько-українського науково-технологічного інноваційного центру в провінції Гуандун. “Ми плануємо створювати цей центр у формі проектної компанії для розвитку нових технологій”, – заявив на круглому столі президент Академії наук провінції Гуандун Ляо Бін. Основним завданням нового центру стане координація роботи українських і китайських вчених при реалізації проектів в таких сферах, як матеріалознавство, медицина, біологія, хімія та фізика.

  “Тянься Лінк”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *