Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Ван Ї зустрівся з Дмитром Кулебою обговорити відносини між країнами

  2022-09-23

  22 вересня член Держради та Міністр закордонних справ Ван Ї зустрівся на прохання з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою під час участі в загальних дебатах 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, про це Дмитро Кулеба повідомив у Твітері.

  «Я зустрівся з членом Держради та міністром закордонних справ Ван Ї, щоб обговорити відносини між Україною та КНР. Мій колега підтвердив повагу Китаю до суверенітету та територіальної цілісності України, а також неприйнятність застосування сили як засобу вирішення розбіжностей», — написав він.

  Ці «чотири повинні» є найавторитетнішим поясненням китайської сторони щодо українського питання, а також основним орієнтиром для китайської сторони щодо вирішення цього питання. Як відповідальна велика країна та постійний член Ради Безпеки, китайська сторона завжди віддана сприянню миру та переговорам, ніколи не залишається осторонь, ніколи не підливає масла у вогонь, ніколи не використовує ситуацію для отримання вигоди. Ми завжди на боці миру і продовжуватимемо відігравати конструктивну роль.

  Ван Ї сказав, що він подякував українському уряду та народу за допомогу та турботу щодо евакуації китайського персоналу в Україні, особливо іноземних студентів, що продемонструвало дружні почуття між народами двох країн, передає CRI.

  Дмитро Кулеба зазначив, що Україна надає великого значення міжнародному статусу та важливому впливу Китаю та очікує, що китайська сторона відіграє важливу роль у пом’якшенні поточної кризи. Україна готова вести діалог і переговори відповідно до національних інтересів. Українська сторона завжди дотримується політики одного Китаю, підтримує китайську сторону у захисті її суверенітету та територіальної цілісності, сподівається разом з китайською стороною зміцнювати обміни та співпрацю у різних сферах.

  Ван Ї зустрівся з Дмитром Кулебою обговорити відносини між країнами

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *