Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Ван І: “Пояс і шлях” є відкритим та інклюзивним

  2018-08-07

  Під час 9-го китайсько-британського стратегічного діалогу Ван І повідомив, що Великобританія є партнером по співпраці в рамках “Поясу і шляху”, вона стала першою західною державою, яка подала заявку на вступ до Азіатського банку інфраструктурних інвестицій (АБІІ), підписала “Керівні принципи фінансування в рамках ініціативи “Пояс і шлях”, а також вклала кошти в спеціальний фонд АБІІ.

  Міністр закордонних справ підкреслив, що “Пояс і шлях” є відкритим та інклюзивним. Незалежно від того, розвинена це країна або розвивається, ведеться співпраця в двосторонньому, тристоронньому або чотирибічному форматі, китайська сторона вітає всіх, хто погоджується з концепцією спільного обговорення, спільного будівництва та спільного використання. Китайська сторона просуває співробітництво з усіма країнами, включаючи багатостороннє і колективне співробітництво, жодним чином не націлена на певні країни і не має наміру впливати на існуючі механізми регіонального співробітництва.

  Ван І повідомив, що ініціатива “Пояс і шлях” також дотримується правил. Китайська сторона поважає загальноприйняте міжнародне право і правила, сподівається, що всі сторони будуть спільно вести високу за рівнем, стандартами і якістю, екологічну та стійку співпрацю. Класичним взірцем є співробітництво Китаю, Великобританії та Франції по будівництву АЕС “Хінклі-Пойнт”. Звісно, в конкретній співпраці теж потрібно приймати рішення в залежності від місцевих умов, поважати і враховувати специфічні реалії і дійсні потреби різних країн, що зовсім не суперечить висоті стандартів і якості.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *