Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Ван І: Китай і США можуть бути конкурентами, але не суперниками

  2018-03-20

  8 березня міністр закордонних справ КНР Ван І взяв участь в прес-конференції в рамках «двох сесій». На питання журналіста, про аналогічні заходи КНР у відповідь на можливі зусилля США, щодо запобігання «руйнування міжнародної конкуренції» з боку Китаю, Ван І зазначив, що КНР і США, будучи найбільшими країнами що розвиваюься, і найбільш розвиненими державами в світі, повинні співпрацювати на благо двох країн і всього світу. «Якщо говорити про конкуренцію між Китаєм і США, то вона швидше за все позитивна і активна, що вважається цілком нормальним явищем в міжнародних выдносинах. Іншими словами, КНР і США можуть вести конкуренцію, але вони не повинні бути суперниками, а навпаки бути партнерами», – заявив Ван І.

  За словами Ван І, Китай буде продовжувати йти обраним шляхом розвитку, підйом КНР не зупинити, оскільки це вже стало загальновідомим фактом в міжнародному співтоваристві. Окремі діячі в США вважають, що Китай намагається взяти на себе міжнародну роль США. На думку глави МЗС КНР, це суттєвий стратегічний прорахунок.

  «Китаю ще належить пройти тривалий шлях по здійсненню власної модернізації. Ми не станемо, і в цьому немає необхідності, брати на себе роль США. Пекіну і Вашингтону слід на базі підписаних трьох китайсько-американських спільних комюніке і різних двосторонніх домовленостей поважати один одного, доповнювати один одного перевагами, прагнути до взаємної вигоди і обопільного виграшу», – заявив Ван І.

  Він також додав, що незважаючи на труднощі в двосторонніх відносинах протягом декількох десятків років, діалог і співпраця постійно були і є основною лінією, тому що це єдиний розумний і реальний вибір.

  Щодо китайсько-американських торговельних суперечок, Ван І підкреслив, що історичний досвід показав провал торгової війни. «Торгова війна ніколи не була правильним вибором для вирішення проблем. Особливо сьогодні, в умовах глобалізації, торгова війна завдасть шкоди, як призвіднику війни, так й іншим сторонам. У зв’язку з цим, Китаю потрібно дати правильну і гідну відповідь.

  Будучи першою і другою економіками світу, США і КНР слід нести відповідальність за народи своїх країн та інших держав світу. «Ми сподіваємося, що сторони шляхом рівноправного і конструктивного діалогу, знайдуть рішення на базі взаємної вигоди і обопільного виграшу», – додав Ван І.

  “Женьмінь жибао”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *