Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  В Укрзалізниці визнали, що “шовковий шлях” виявився надто дорогим

  2016-04-05

  Через неузгодженість спільної тарифної політики між Україною, Грузією, Казахстаном, Азербайджаном рух вантажів потягом в обхід Російської Федерації за маршрутом нового “шовкового шляху” на даний момент не є конкурентноспроможним.

  Про це журналістам розповів директор із вантажних перевезень і логістики ПАТ “Українська залізниця” Іван Федорко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  “На сьогодні, той тариф, який встановлений з кордону до станції Достик на кордоні Китаю та Казахстану, він є досить неконкурентоспроможним. Над цим тарифом треба працювати”, – сказав він.

  Федорко підкреслив, що для досягнення конкурентного тарифу на даному маршруті на 15 квітня в Одесі запланована зустріч представників України, Грузії, Казахстану, Азербайдажану, на якій планується проаналізувати всі недоліки маршруту та узгодити спільний тариф, який буде конкурентним.

  “Зі свого боку Україна понизила тариф. Азербайджан і Грузія обіцяють його понизити. Треба працювати з Казахстаном, щоб він його понизив і вийти на той тариф, який буде конкурентспроможним”, – наголосив він.

  Федорко відмітив, що в разі узгодження тарифів перспектива використання даного маршруту зберігається.

  “Коли в нас буде опрацьований конкурентноспроможний тариф, ми тоді поїдемо. Запити на перевезення вантажів у нас вже є: кондитерські вироби, цукор, казахське вугілля, м’ясо, сухе молоко, згущене молоко та інших товарів”, – підсумував він.

  Як повідомляв Укрінформ, альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії – новий “шовковий шлях” – був презентований у морському порту Іллічівська 15 січня.

  Наразі поїзд перебуває на станції Достик на кордоні Казахстану та Китаю. Через 6-7 квітня він може вирушити в зворотному напрямку знову як демонстраційний потяг.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *