Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  В Україні узгодили додаткові дії при експорті зерна до КНР

  2021-05-24

  Українська зернова асоціація (УЗА) і Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 21 травня ухвалили Меморандум про узгодженість дій при експорті зерна до Китайської Народної Республіки. Про це повідомляє пресслужба УЗА.

  УЗА та Держпродспоживслужба у межах Меморандуму домовилися рекомендувати бізнесу додаткові заходи контролю відповідності фітосанітарного стану зерна, в тому числі контролю якості та безпечності, для експорту до Китаю.

  Зокрема, рекомендується суб’єктам господарювання здійснювати додаткові відбори проб зерна з автотранспорту та додаткові заходи контролю в місцях зберігання.

  А також зацікавленим суб’єктам господарювання аграрного ринку бажано не допускати формування експортних партій зерна до КНР, що уражене, пошкоджене чи засмічене шкідливими організмами, які заборонені відповідними Протоколами для ввезення до КНР.

  «Наші спільні ініціативи з Держпродспоживслужбою покликані сприяти збереженню позицій українського зерна на китайському ринку. Адже Китай за останні роки став одним з головних покупців українського зерна. На нашу думку вкрай важливо спільно реагувати на виклики на світовому ринку та спільними зусиллями підвищувати якість та безпечність українського зерна для покращення його конкурентоздатності та затребуваності в наших торгівельних партнерів», — зазначив Президент УЗА Микола Горбачьов.

  Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька переконана, що разом з УЗА вдасться суттєво зменшити кількість нотифікацій та вирішити проблемні питання виробників, з якими вони зіштовхуються при експорті.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *