Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  В чому полягають червоні лінії Китаю щодо війни: відповідь посла України

  2024-05-23

  Посол України в Китаї Павло Рябікін в матеріалі РБК-Україна "Зразкова пара" розповів, як Росія залежить від Китаю і що буде, якщо Пекін кине Москву".

  Якщо вже спробувати визначити "червону лінію", то, думаю, це дійсно застосування ядерної зброї. Давайте пригадаємо, що російський словесний "ядерний шантаж" у 2022 році вщух саме після того, як Китай заявив не тільки про неприпустимість використання ядерної зброї, але й загроз її використання", – розповів Рябікін.

  Як пояснив посол, застосування ядерної зброї може змусити Китай втрутитись, оскільки це не лягає в миротворчу риторику Пекіну.

  Ще однією червоною лінією є вихід війни за межі України, що може спровокувати дестабілізацію регіону та зачепити інші країни. Чим більша кількість країн братиме участь у війні, тим буде вищим ризик застосування ядерної зброї.

  Наразі Росія боїться Китаю та залежить від нього. Якщо ж Пекін відвернеться від Кремля та почне підтримувати Київ – Москві буде нелегко. Тоді ж ворогу доведеться шукати нових торгових партнерів.

  Зрештою, відсутність підтримки не призведе одразу до колапсу, втім, вікно можливостей для Росії стане ще вужчим. Окупантам ймовірно доведеться стати в глуху оборони та забути про будь-які наступи, або ж наполягати на термінових переговорах.

  "За два роки Росія скоїла тисячі злочинів – Бучанська трагедія, ядерний шантаж, підрив дамби Каховської ГЕС, обстріл громадянської інфраструктури, вбивство мирних жителів, жінок і дітей – ніщо з цього не похитнуло взаємодію Пекіна з Москвою. Саме тому я б не тішив себе марними ілюзіями, а виходив би із реалій", – додав посол.

  Попри те, що Китай стверджує про свою нейтральну позицію щодо війни в Україні, Пекін досі не засудив свого "партнера" Росію за повномасштабне вторгнення, а також не підтримав введенні Заходом санкції. Ба більше, нещодавно Сі Цзіньпін стверджував, що його країна підтримує "політичне вирішення" війни в Україні.

   

  В чому полягають червоні лінії Китаю щодо війни: відповідь посла України

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *