Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  Уряд Китаю витратив у 2010 році на автомобілі, прийоми і відрядження $1,5 млрд

  2011-07-11

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук
  Структури Держради КНР витратили в 2010 році на службові автомобілі, прийоми і зарубіжні відрядження 9,47 млрд юанів ($1,46 млрд). Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів.

  Основну частку витрат становить стаття на придбання і експлуатацію автомобілів – 6,17 млрд юанів, 1,77 млрд і 1,58 млрд відповідно було використано на закордонні відрядження і організацію урочистих заходів центрального апарату уряду КНР.

  Це перше публічне оголошення статей бюджету, які роками викликали інтерес у широкої громадськості. У березні Держрада доручила міністерствам до червня оприлюднити їх бюджети, вимагаючи більшої транспарентності від підвідомчих структур. Не побоялося назвати суму витрат лише Міністерство науки і технологій (та й те породило підозри платників податків нереально малою сумою), привідкрили таємниці ще двоє відомств, інші 74 обмежилися загальною сумою, скромно промовчавши про три згадані статті, повідомляє пекінський кореспондент УКРІНФОРМу.

  Наразі у Китаї також намагаються налагодити систему декларування прибутків членів уряду. Декларація повинна містити також інформацію про прибутки членів їх сімей і вказувати, чи не проживає хтось з них за кордоном. Проте, поки що не зрозуміло, планується доводити такі відомості до народних мас чи лише виключно до контролюючих дисциплінарних органів.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *