Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Унікальна виставка сувоїв у Золочівському замку

  2020-09-14

  У Золочівському замку, що на Львівщині, вперше відкрили виставку з майже двома десятками унікальних китайських та японських сувоїв XVIII-ХХ століття з фондів Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Про це повідомляє пресслужба Укрінформу.

  Це чергова наша виставка з теми “Мистецтво і культура народів Сходу”. Виставка є унікальною, тому що вперше за історію галереї ми виставляємо повну колекцію 19 східних сувоїв, які є в наших фондах. Для багатьох ця виставка стане відкриттям, бо мистецтво Сходу дуже відрізняється від європейського. Не слід від неї чекати яскравого забарвлення чи витонченої техніки, вона має не настільки зорове представлення, як глибокий філософський зміст, – розповіла завідувачка сектору “Музей східного мистецтва” галереї Тетяна Олейнікова.

  На виставці представлені всі три види сувоїв, які відомі у світі: пейзаж, портрет і каліграфія.

  Найбільший у колекції і вперше представлений у повному зібранні китайський твір “Життя безсмертних”. Адже попередньо ці сувої виставляли окремо, по 3-4 для загального огляду. Він складається з 11 вертикальних сувоїв, об’єднаних спільним сюжетом із зображенням сцен китайської міфології. Оформлена ця робота у форматі ширми, її автори невідомі, але техніка вишивання шовком, поєднана з розписом по шовку акварелями та тушшю, належить давній династії Мін.

  Це єдині сувої, які Львівська галерея мистецтв придбала для своїх фондів у 70-х роках, усі інші твори східного мистецтва музею подарували меценати й гості.

  Унікальна виставка сувоїв у Золочівському замку

   

  Унікальна виставка сувоїв у Золочівському замку

   

  Унікальна виставка сувоїв у Золочівському замку

   

  Унікальна виставка сувоїв у Золочівському замку

   

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *