Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україні запропонували добудувати блок ХАЕС за китайською технологією

  2017-11-08

  Україна отримала пропозицію від китайської China National Nuclear Corporation (CNNC) й Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) розглянути можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЕС за технологією Hualong One (HPR-1000).

  Президент Енергоатому Юрій Недашковський повідомляє: “Вони прибули, щоб запропонувати участь в добудові блоків №3 і №4 (ХАЕС – ред.) за так званою “формулою 1+1″. Тобто, третій блок добудовується за технологією ВВЕР, четвертий – за їхньою, китайською, технологією – реактор Hualong”.

  За  словами президента Енергоатому, китайська сторона заявила про можливість високого рівня української локалізації при добудові блоків і готовності надати 85% фінансування від загальної вартості проекту.

  “Вони говорять мало не про 80% локалізації і 85% фінансування проекту за рахунок ICBC. Зрозуміло, під державні гарантії, що трохи знижує привабливість пропозиції”, – уточнив Недашковський.

  Глава “Енергоатому” нагадав, що вже розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови Х3/Х4 на основі ВВЕР має позитивні висновки державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, а також інвестиційної складової.

  “Тому, якщо вони хочуть, щоб їхній проект був реалізований, ми повинні спільно підготувати зміни в ТЕО. Для цього необхідно підписати угоду про конфіденційність, щоб ми могли обмінюватися не буклетами, а чутливою ​​комерційною інформацією. На підставі цього спочатку розробити техніко-економічний аналіз, який швидко розробляється, щоб ми могли побачити, наскільки прийнятна ця пропозиція для українських реалій, і вже далі вносити зміни в ТЕО”, – сказав він.

  Недашковський вважає, що пропозиція китайських компаній полягає не тільки в поширенні своїх технологій в Україні, а й в можливості подальшого їхнього застосування в Європі. За його словами, найбільш прийнятною реакторною установкою для добудови Хмельницької АЕС є ВВЕР-1000, зокрема, проектною та науково-технічною документацією володіє Чехія.

  “Кореспондент”

  2077042

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *