Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Українець розповів про життя в китайському студмістечку

  2018-03-02

  У Китаї студентський квиток – це також платіжна картка. Лише ним через спеціальні термінали оплачується їжа в їдальні, немає ніяких кас. Обслуговування 10-15 чоловік займає 2 хвилини. Про це розповів українець Максим Загоруйко, який навчається у китайському місті Ухань, повідомляє gazeta.ua.

  Хлопець потрапив сюди за китайською державною стипендіальною програмою. Вона надає безкоштовне навчання, гуртожиток або доплату до стипендії внаслідок оренди житла, медичне страхування. А також щомісячну стипендію $370 бакалаврам, $450 магістрам і $520 аспірантам.

  1519991295-9918

  Українець мешкає на території кампусу – студентське містечко, протяжністю понад 4 тис. км. По ньому ходять автобуси, які мають кілька маршрутів. Проїзд в автобусі коштує $0.15. Розплачуватися можна готівкою або студентським, який потрібно прикласти до терміналу.

  “Дуже багато велосипедів і електроскутерів, майже у кожного корпусу для них є крита парковка. Також по кампусу багато місць для зарядки скутерів. Дуже розвинена система оренди велосипедів. Покататися коштує 0.15 дол. за годину – як проїзд в маршрутці. Замок відмикається через програму на телефоні. Головна особливість прокату – відсутність спеціальних парковок. Велосипед можна взяти і залишити де завгодно. Знайти найближчий можна також через додаток”, – розповідає Максим.

  1519991327-1804

  За його словами, університетське містечко – це не просто місто в місті, “це окрема країна – чисте повітря, кругом зелень, рух цілком терпимий”.

  1519991339-4343

  Також він додав, що у кампусі, як і в усьому китайському Ухані, миють дороги.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *