Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  УКРАЇНА ЗБИРАЄТЬСЯ ЕКСПОРТУВАТИ КУКУРУДЗУ ДО КИТАЮ

  2012-05-25

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ганна Лаба

  Україна збирається розпочати експорт кукурудзи до Китаю. Сьогодні планується підписання угоди між українською Державною продовольчо-зерновою корпорацією, Ексімбанком Китаю і Міністерством фінансів України.

  Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк у п’ятницю у Києві на брифінгу під час другого засідання Україно-китайської підкомісії з питань співпраці у сфері сільського господарства Міжурядової комісії з співпраці між Україною і КНР, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  “Сьогодні буде підписано угоду між українською Державною продовольчо-зерновою корпорацією, Ексімбанком Китаю і Міністерством фінансів України за схемою фінансування форвардної закупівлі. І ми хотіли б протягом маркетингового року з 1 липня 2012 по 1 липня 2013 проекспортувати хоча б перші 3 млн тонн кукурудзи”, – сказав Присяжнюк.

  Як пояснив міністр, Китай є найбільшим імпортером кукурудзи у світі, а Україна має солідний потенціал, враховуючи, що в країні цього року засіяно на 1 млрд га більше кукурудзи. “Ми чекаємо збільшення обсягу експорту, а до Китаю Україна кукурудзу поки не постачає”, – відзначив він.

  На думку міністра, експорт 3 млн тонн кукурудзи до Китаю дозволить залучити в аграрний сектор додатково 1 млрд доларів. Рішення, хто саме буде здійснювати поставки, буде прийнято на урядовому рівні. Присяжнюк передбачив, що це буде Аграрний фонд або Державна продовольча зернова корпорація.

  Міністр висловив надію, що як тільки Україна розпочне поставку кукурудзи до Китаю, торгівля буде відкрита для всіх комерційних компаній, і вони знайдуть можливість збільшити обсяг експорту.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *