Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна втратила можливість скористатися пільговим кредитом Китаю на 3,6 мільярда

  2017-11-18

  Китайський державний Банк розвитку повідомив НАК «Нафтогаз України» про те, що термін дії кредитної угоди на суму $ 3,6 млрд закінчився, і кошти за нього більше не можуть бути виділені.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Нафтогазу». У той же час, банк готовий до подальшої співпраці з холдингом по новим проектам.

  Угода, яка була укладена 25 грудня 2012 року, передбачала, що китайський держбанк надасть кошти для фінансування проектів в Україні по енергоефективності. Проекти необхідно було передати до червня поточного року, але цього не сталося через “затримки з боку  держорганів, щодо отримання угод”, нагадали в НАКу. Після цього терміни переносилися ще кілька разів.

  «Нафтогаз» зазначає, що ще в лютому 2017 передав документи для узгодження зацікавленим міністерствам, і з тих пір направив понад 40 листів держорганам і КМУ з проханням прискорити їх розгляд.

  В результаті, узгодження від держорганів було отримано лише в жовтні, відповідно, документи були передані в Банк розвитку КНР після затвердженого терміну.

  “В результаті Банк повідомив « Нафтогазу »про неможливість обробки отриманих документів і, відповідно, про завершення кредитної угоди 2012 року”, – відзначили в НАК.

  Оголосивши про завершення даної кредитної угоди, Банк розвитку КНР повідомив про готовність продовжувати співпрацю з «Нафтогазом»за новими проектами.

  “Зараз представники компанії ведуть переговори з Банком за форматом роботи, який би вимагав меншої кількості узгоджень державними органами”, – додали в «Нафтогазі», зазначивши, що посольство Китаю в Україні підтвердило готовність китайської сторони до подальшої співпраці з «Нафтогазом».

  Нагадаємо, що раніше «Нафтогаз» звинуватив Міненерговугілля в зриві переговорів з китайським банком.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *