Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Україна візьме участь у першій китайській виставці імпортних товарів

    2018-02-02

    1 лютого 2018 р. у Києві відбулася масштабна презентація виставкового проекту China International Import Expo (CIIE), який заплановано провести у Шанхаї 5-10 листопада 2018 року. Місцем проведення стане National Exhibition and Convention Center – один з найсучасніших та найбільших виставкових центрів КНР.

    Спонсорами його проведення виступають Міністерство комерції КНР та народній уряд міста Шанхай. Партнерами погодилися стати Всесвітня торгова організація, Конференція ООН з торгівлі та розвитку, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку.

    Ще у травні 2017 року, голова КНР Сі Цзіньпін на Форумі Міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях» оголосив, що Китай, починаючи з 2018 року, буде проводити China International Import Expo (CIIE). Проведення CIIE китайським урядом – це значний крок до лібералізації торгівлі та економічної глобалізації, а також відкриття внутрішнього ринку для країн світу. Подія направлена на зміцнення економічного і торгового співробітництва і максимально сприятиме глобальній торгівлі світового економічного зростання. Отже, з політичної точки зору – це масштабний захід, яким Китай підтверджує на практиці свою політичну лінію на те, аби стати провідником глобалізації у світовій торгівлі.

    У Києві презентацію відвідали кілька сотень представників вітчизняного бізнесу, а також члени українського уряду, керівництво Торгово-промислової палати України. Китайську сторону представляли посол КНР в Україні пан Ду Вей, а також гості з Китаю – зокрема від Міністерства комерції та з Бюро по організації China International Import Expo. Вони розповіли про те, що за своїм масштабом ця виставка буде найбільшим міжнародним заходом, який присвячений міжнародній торгівлі у Китаї в 2018 році. Особливо зазначалося, що це перший подібний захід спрямований саме на стимулювання імпорту до КНР.

    “Українська економіка потребує інвестиції і потребує ринок для збуту своїх товарів. Тому я закликаю українських виробників відвідати Китай, відвідати Шанхай і взяти участь у цій виставці” – підкреслив посол Ду Вей.

    fd3a37cca05efe623b7509855c73a_mid

    Орієнтація China International Import Expo на імпортерів викликана тим, що Китай сьогодні має величезний споживацький ринок і його зростання відбувається стрімко. В період від 2011 року обсяги роздрібних продажів споживчих товарів зросли майже удвічі і тепер перевищують 5 трлн. доларів США. За деякими оцінками вже наступного року Китай випередить США і стане найбільшою країну за обсягом споживацького ринку та розмірами імпорту. А за наступні 5 років Китай імпортує товарів та послуг на понад 10 трлн. доларів США.

    Важливо відзначити, що вже у листопаді минулого року уряд Китаю заявив про зниження тарифів для переліку 187 споживчих товарів, на які внутрішній попит у Китаї вже не може бути задоволений тільки місцевими виробниками.

    Ось чому Шанхайська виставка може слугувати унікальним стартовим майданчиком для міжнародних компаній для виходу на китайський споживчий ринок та ринок послуг. Це особливо важливо для України, яка має майже «хронічну» проблему від’ємного сальдо у торгівлі з Китаєм, і яка визначила для себе, як стратегічну мету нарощування постачання товарів вітчизняного виробництва до КНР.

    Організатори передбачають, що кількість країн, які братимуть участь у виставці перевищить 100. Деякі делегації будуть очолювати представники урядів, а кількість VIP-гостей може перевищити 500. Зі свого боку організатори будуть забезпечувати широку участь представників (а власне потенційних покупців) з китайських міст та регіонів. Очікується, що заходи в рамках China International Import Expo відвідають 150 тис. осіб.

    Власне, йдеться не лише про виставку, а про кілька пов’язаних між собою подій, форумів і локацій. Головними складовими проекту China International Import Expo (CIIE)  стануть:

    • Міжнародний павільйон для торгівлі та інвестицій
    • Виставка “Підприємства та бізнес”
    • Міжнародний Торговий Форум «Хунцзяо»

    Китай хотів би перетворити China International Import Expo на форум першокласних підприємств з усього світу, які мали б можливості скористатися зручними умовами виставкового сервісу в одному з найбільших мегаполісів Китаю.

    Відповідно до зазначеної тематики, Китай запрошує ті підприємства з кожної країни, які здатні продемонструвати свої найбільш передові розробки і показати у Китаї саме ту продукцію, завдяки якій, країна вирізняється серед інших, а від так є конкурентоспроможною.

    Варто зазначити, що вже під час церемонії презентації China International Import Expo у Києві державне підприємство “Виробниче об’єднання “Київприлад” першим підписало угоду про свою участь у виставці. Воно має намір продемонструвати у Шанхаї свої пристрої, які використовуються у космічній галузі.

    Заступник міністра аграрної політики Ольга Трофімцева натомість зазначила, що Україна, яка останніми роками потужно наростила свій аграрний експорт до Китаю (нині він складає п’яту частину загального товарообігу двох країн, або понад 1 млрд. дол. США) також може скористатися участю у виставці, щоб розширити номенклатуру своїх продовольчих товарів на китайському ринку.

    Головне, щоб учасники з України їхали до Китаю не сировиною з товаром, який має високу ступінь переробки і значну додану вартість.

    Розповідаючи про місце, де буде відбуватися подія, китайські гості зазначали, що загальна площа виставкового комплексу для торгівлі та інвестицій в Шанхаї сягає 1,5 млн. кв. м. За цим показником – це найбільший у світі виставковий комплекс, в якому є власне виставковий павільйон, діловий центр, адміністративна будівля та готель. Отже, комплекс пристосований до всіх потреб учасників – зручними комунікаціями та коридорами, що дозволяють швидко переходити від будівлі до будівлі, від залу до залу, на великий площі.

    Для експозицій передбачено 500 тис. кв. м. (внутрішній зал – 400 тис. кв. м і відкритий майданчик – 100 тис. кв. м.), які можуть бути поділені на різні секції та зали. Кожен виставковий зал має відповідну інфраструктуру, зокрема окремі приміщення для проведення перемовин і конференцій. Всього в комплексі є 60 таких приміщень різного розміру.

    Площа виставки “Підприємства та бізнес” буде розділена на дві секції. Перша – торгівля товарами і послугами. Секція торгівлі товарами, загальною площею 180 000 кв. м., містить 6 виставкових залів. Вони поділені за темами – висококласне інтелектуальне обладнання; побутова електроніка і техніка; автомобілі; одяг, аксесуари і товари народного споживання; продукти харчування і сільськогосподарські продукти; медичне обладнання та засоби медичного обслуговування. Друга секція буде присвячена  торгівлі послугами, загальною площею 30 000 кв. м., містить туристичне обслуговування, нові технології, культуру і освіту, креативний дизайн і сервісний аутсорсинг

    Міжнародний Торговий Форум «Хунцзяо», який відбудеться 5 листопада буде включати церемонію відкриття і три паралельні панелі. Обговорення буде зосереджено на таких темах, як “торгівля і відкритість”, “торгівля та інновації” та “торгівля та інвестиції”.  Планується  обговорення  гострих проблем,  зокрема, сприяння розвитку торгівлі та лібералізація інвестицій, побудова відкритої світової економіки, активізація зростання інновацій в торгівлі і прискорення сталого розвитку торгівлі та інвестицій. Крім того, СОТ, ЮНІДО та інші відповідні міжнародні організації запрошені як партнери для надання інтелектуальної і технічної підтримки.  Для того, щоб обговорити питання розвитку співпраці і розширення торгівлі, Китайський уряд щиро запрошує політиків, ділових людей, експонентів і професійних покупців з усіх країн (регіонів) приєднатися до участі у роботі виставки.

    За повідомленням організаторів, оренда необладнаного виставкового місця коштуватиме 300 доларів США за 1 кв. м., а стандартний обладнаний павільйон площею 9 кв. м. – 3000 доларів США. Натомість  для українських компаній частина площі може бути виділена на пільгових умовах, з 20% знижкою від заявлених цін. Дата завершення реєстрації учасників 30 червня 2018 року.

    Торгова-промислова палата України уклала з Бюро по організації China International Import Expo протокол про те, що виступатиме організатором і координатором участі українських учасників CIIE.

    Зокрема, під час презентації у Києві було заявлено, що Україна одержала від організаторів пільгові умови на виставкову площу 540 квадратних метрів у 6 різних павільйонах, а отже у всіх основних тематичних підрозділах виставки. Претендувати на отримання пільгового тарифу зможуть ті, хто оформить свою заявку раніше.

    Організатори наголошують, що візові та митні процедури, вирішення логістичних питань для учасників China International Import Expo будуть максимально спрощені і здійснюватимуться в режимі «одне вікно». Учасникам буде гарантовано посилення контролю за дотриманням захисту їх прав на інтелектуальну власність та максимальне забезпечення інтересів гостей.

    “Тянься Лінк”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *