Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  УКРАЇНА ВИТРАТИТЬ КИТАЙСЬКИЙ КРЕДИТ НА ЕЛЕВАТОРИ, ЗЕРНОВОЗИ І ФЛОТ

  2013-09-19

  Джерело: УКРІНФОРМ

  Півтора мільярда доларів, які Україна має використати, згідно з умовами 3-мільярдного кредиту Експортно-імпортного банку Китаю, на закупівлю техніки, устаткування і послуг у китайської сторони, підуть на будівництво елеваторів, зерновозів, суден та інших логістичних елементів, необхідних для забезпечення постачань зернових у Китай.

  Про це Укрінформу розповів міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, який в середу співголовував на 3-му засіданні двосторонньої підкомісії із співробітництва в сільському господарстві.

  «Це буде устаткування і техніка, направлена на логістику, щоб можна було виконати цей контракт», – заявив Присяжнюк.

  Міністр розповів, що за рахунок цієї частини кредиту планується відновити існуючі елеватори, а також побудувати новий портовий елеватор. «Зараз держава виділяє нам землю в Іллічівську, що дасть змогу побудувати сучасний, найпотужніший портовий елеватор з необхідним обсягом зберігання зерна», – сказав він.

  Крім того, обговорюється питання купівлі ряду (від 5 до 10) зерновозів-кораблів, які також дадуть можливість виконати цей контракт. «Таким чином, ми станемо власниками флоту, про що і не мріяли!», – відзначив Присяжнюк. Судна розглядаються водотоннажністю не менше 50-70 тис. тонн. Постачальника доки не обрано, робоча група відвідує усі верфі в КНР.

  «Найголовніше, щоб ми придбали те устаткування, яке не витіснило і не потіснило б нашого виробника. Наше завдання – імпортозаміщення, внутрішнє виробництво. Таким чином, завдання ускладнюється. Тому ми підходили довго і зважено, щоб, по-перше, не ущемити нашого виробника, по-друге, завезти те устаткування, яке відповідало б виконанню контракту, при цьому було якісним», – додав міністр.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *