Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  “Україна високо оцінює співпрацю з КНР в освітній та науковій сферах”- Лілія Гриневич

  2018-05-29

  Ду Вей під час урочистого святкування Дня науки в Міністерстві освіти і науки України підкреслив, що дуже важливим є розвиток науково-технічного та інноваційного співробітництва.

  Під час заходу були вручені премії Кабінету міністрів України за розробку і впровадження інноваційних технологій, відомчі нагороди, відзнаки Scopus Awards Ukraine.

  Крім цього, Лілія Гриневич вручила офіційну подяку відомства послу КНР в Україні Ду Вею за його внесок у розвиток двосторонньої взаємодії в науково-технічній сфері.

  «Науково-технічне співробітництво України з Китаєм має прекрасні результати і велике майбутнє. У цьому велика заслуга особисто посла КНР в Україні пана Ду Вея і всього колективу посольства», – заявив заступник голови МОН Максим Стріха перед врученням нагороди.

  Ду Вей подякував за надану йому честь, додавши, що ця відзнака сприятиме подальшому розвитку співробітництва між Китаєм і Україною. «Сьогоднішня нагорода – позитивний сигнал для КНР, який свідчить про те, що українська сторона сподівається і надалі зміцнювати взаємодію двох країн у сфері освіти, науки і техніки», – сказав посол.

  Україна високо оцінює співпрацю з КНР в освітній та науковій сферах. Про це напередодні в ексклюзивному інтерв’ю Сіньхуа заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка взяла участь в урочистих заходах з нагоди Дня науки.

  Л. Гриневич нагадала, що у червні минулого року Україну відвідав міністр освіти Китаю Чень Баошен. Ця подія відкрила нову сторінку в двосторонньій взаємодії. «Завдяки угодам, які були підписані в рамках цього візиту, Україна та Китай значно розширили співробітництво між університетами», – сказала міністр. Зміцнення взаємодії на рівні вузів супроводжувалося зростанням кількості спільних науково-дослідних проектів. Зараз, за словами Гриневич, вже налічується 9 таких проектів.

  Міністр зазначила, що Київ і Пекін також активно співпрацюють у сфері початкової та середньої освіти. Зокрема, Китай передав українським школам в якості безоплатної допомоги 23 тис. нових комп’ютерів.

  Ще однією важливою подією останнього часу вона назвала Китайсько-українську наукову виставку технологій та інновацій, яка відбулася в Києві у листопаді минулого року. На заході були представлені останні розробки 220 провідних наукових установ і виробничих компаній двох країн. Говорячи про плани на майбутнє, Л. Гриневич висловила впевненість в тому, що співпраця України і Китаю в освітній та науковій сферах має відмінні перспективи.

  «У нас є великий перелік спільних проектів. Насамперед, ми намагаємося працювати на рівні університетів, інститутів і науково-дослідних інститутів. Також є мережеві і міжнародні проекти», – повідомила міністр.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *