Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  УКРАЇНА ТА КИТАЙ ПОГЛИБЛЮЮТЬ СПІВПРАЦЮ В ГАЛУЗІ ОСВІТИ

  2011-10-26

  Джерело: Офіційний сайт Кабінету Міністрів України

  Українсько-китайська співпраця в галузі освіти набуває нового імпульсу. Зокрема, минулого року китайська сторона ініціювала створення окремої комісії щодо співпраці в галузі освіти і науки. Українська сторона ініціативу підтримала і створила українську частину комісії. Про це повідомив у середу, 26 жовтня, на брифінгу Міністр освіти і науки, молоді та спортуДМИТРО ТАБАЧНИК.

  За його словами, рівень досить високий – з китайської сторони комісією опікується перший заступник Міністра освіти, науки і техніки КНР. У Пекіні вже відбулося перше засідання цієї комісії, де було окреслено цілу низку заходів. Зокрема, обумовлено збільшення кількості китайських студентів і аспірантів, які будуть навчатися за контрактом в Україні. В обмін китайські партнери запрошують українських студентів (рівень бакалаврів, магістрів, аспірантська підготовка) до навчання в Китаї.

  Також Міністр повідомив, що на сьогодні напрацьовується низка двосторонніх угод між технічними і класичними університетами. За словами Дмитра Табачника, судячи з попередніх заявок, за 2 роки очікується вдвічі збільшити кількість іноземних студентів, які навчаються за контрактними умовами. «Зараз ми маємо на третину більше іноземних студентів, ніж у кращі часи Радянського Союзу. Майже 50 тисяч іноземців з 134 країн світу. Але відмінність докорінна полягає в тому, що на 99,99% вони навчаються за контрактом. В радянські часи це було безкоштовно», – наголосив Міністр.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *