Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  УКРАЇНА ТА КИТАЙ ПІДПИШУТЬ НИЗКУ УГОД В ЕНЕРГЕТИЦІ ТА КОНТРАКТИ НА БУДІВНИЦТВО ОБ’ЄКТІВ ГЕНЕРАЦІЇ

  2011-06-15

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Україна та Китай під час візиту до Києва Голови КНР Ху Цзіньтао, який відбудеться 18-20 червня, планують підписати ряд документів про співпрацю у різних напрямках. Про це у Пекіні повідомив посол України в КНР Юрій Костенко.

  За його словами, документи стосуватимуться спільного з китайською стороною створення інфраструктурних об’єктів, проектів у галузі енергетики, вугільної промисловості, сільськогосподарської галузі тощо.

  Передбачається також підписання угоди про створення Генконсульства України в м. Гуанчжоу.

  Як стало відомо пекінському кореспондентові “Укрінформу”, серед іншого готуються також міжурядова угода щодо техніко-економічної співпраці; меморандум про взаєморозуміння між Держагентством з питань науки, інновацій та інформатизації України та Міннауки і технологій Китаю щодо заснування спільного НДІ зварювання; угода про співпрацю між китайською стороною та Одеською областю щодо заснування українсько-китайського індустріального парку інновацій.

  У сфері енергетики йдеться про меморандум про взаєморозуміння в енергетичній галузі між Міністерством енергетики і вугільної промисловості України та Держадміністрацію енергетики КНР; угоду між ВАТ “Крименерго” та Китайською компанією промислового машинобудування щодо реалізації проекту будівництва у Щолкіно (Крим) парогазової електростанції; контракт щодо реалізації проекту у сфері сонячної енергетики.

  Передбачається укласти угоду щодо реалізації проекту у вугільній сфері у Львівській області, фінансування проекту “Українська виробнича база “Тваринництво”, щодо реконструкції заводу калійних добрив у м. Калуш.

  “Для України, яка перебуває у стадії трансформації, дуже важливим елементом співпраці є економіка, започаткування нових, дуже важливих інвестпроектів”, – сказав Юрій Костенко. Він зауважив, що “зустрічі лідерів дають сигнал всьому суспільству, але передусім – бізнесменам”.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *