Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  УКРАЇНА ТА КИТАЙ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ СПІВПРАЦІ У СФЕРІ СПОРТУ

  2012-04-25

  Джерело: Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

  17 квітня 2012 року відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського з делегацією Генеральної адміністрації спорту Китайської Народної Республіки на чолі з Міністром Лю Пеном.
  Делегацію супроводжував Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Чжан Сіюнь.Міністр Лю Пен подякував українській стороні за запрошення відвідати Україну та окреслив основні питання щодо співпраці між Україною та Китаєм.Зокрема, Лю Пен зазначив, що співпраця в спорті між обома державами розпочалася більше 50 років тому шляхом залучення радянських тренерів, в більшості з України, для тренування китайських спортсменів.
  Також Міністром Генеральної адміністрації спорту КНР підкреслив активізацію розвитку співпраці у сфері освіти, науки та спорту після візиту Президента України до Китаю.Окрім того, Лю Пен підкреслив, що китайські колеги хотіли б вивчати досвід розвитку масового спорту в Україні, а також активізувати співпрацю між федераціями різних видів спорту обох держав.У свою чергу, Борис Жебровський наголосив, що за останні роки дійсно відносини між Україною та Китаєм стали більш динамічними.
  Заступник Міністра розповів китайським колегам про розпочаті реформи в українській освіті, зокрема, в дошкільній та середній, зазначивши, що «головне – відношення до здоров’я дітей». У зв’язку з цим, він розповів про Національний Кубок шкільного футболу Євро-2012, який триває зараз в усіх школах України.
  Борис Жебровський підкреслив важливість таких спортивних заходів тим, що в них беруть участь звичайні шкільні команди з футболу. І, окрім розвитку фізичного здоров’я, такі заходи об’єднують дітей, адже за команди вболівають інші учні.
  Також заступник Міністра зазначив, що пріоритетним для української сторони є розвиток зв’язків в різних сферах саме між університетами обох держав. І як приклад, навів нещодавній візит української делегації у складі 25 керівників українських вузів на чолі з Першим заступником Міністра Євгеном Сулімою до КНР на Форум ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю.
  Окрім того, Борис Жебровський висловив сподівання щодо підтримки китайськими колегами ініціативи Президента України Віктора Януковича стосовно проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Україні.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *