Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна стала головним постачальником кукурудзи в Китай менше ніж за три роки

  2015-07-07

  Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи в Китай у першій половині 2015 року, пише британське видання The Financial Times.

  Обидві країни скористалися перевагами тісних торговельних відносин, а Китай продемонстрував, що хоче диверсифікувати свої закупівлі зерна і насіння олійних культур, зазначає видання.

  Останні митні дані показують, що 95% з більш ніж 400 тисяч тонн кукурудзи, було ввезено в травні з України. Загальний же імпорт (понад півтора мільйона тонн за п’ять місяців) – це майже 90% всього китайського кукурудзяного імпорту.

  FT зазначає, що головним постачальником Китаю Україна стала менше ніж за 3 роки. Тримільярдний кредит на поставки кукурудзи був підписаний між країнами тільки в 2012 році.

  Цікаво, що зростання українського експорту в Китай відбувся за рахунок США, який залишався головним постачальником Китаю. У порівнянні з 2014 роком поставки зі Сполучених Штатів знизилися саме на ті рекордні цифри, на які збільшилися з України.

  На думку газети, зміцнення відносин між двома країнами не тільки підтримає аграрний сектор України, але і допоможе задовольнити зростаючий попит на зерно і м’ясо в Китаї.

  Китай, схоже, в питанні сільськогосподарського імпорту переорієнтується на східну Європу. Такий висновок газета робить, враховуючи і рекордно виросли поставки з Болгарії.

  FT наводить думку економістів, які вважають, що стратегія на збільшення імпорту з країн Східної Європи відповідає плану “нового Шовкового шляху”, який спрямований на активізацію морських і залізничних перевезень між Європою та Азією.

  Газета цитує думку старшого економіста міністерства сільського господарства США Фреда Гейла: “Україна розташована на новому торговому шляху до Європи, який Китай прагне розвивати та інвестувати в розвиток інфраструктури таких країн, як Україна”.

  Ще однією причиною настільки інтенсивною “кукурудзяної дипломатії” FT вважає бажання Китаю скоротити свою залежність від імпорту продовольчих товарів із США.

  Раніше повідомлялося, що в першій половині 2015 року Україна збільшила обсяги експорту солі в країни Європейського союзу в три рази (на 200%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і зберегло обсяги видобутку солі на рівні 2014 року.

  korrespondent.net

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *