Держстат повідомив – експорт українських товарів за 11 місяців 2017 року склав $39,5 млрд, і виріс в обсягах на 20,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Збільшення експорту товарів відбулось за всіма товарними групами і пов’язано зі значним зростанням експортного постачання, в першу чергу, продукції АПК та харчової промисловості. Цього року українці годували не тільки європейців, китайців, арабів та азіатів, а навіть жителів островів Тихого та Атлантичного океанів.
Втім, загальна структура вітчизняного експорту в минулому році майже не відрізнялася від тієї, що склалася в попередні роки. П’ятірка галузей – лідерів нашої міжнародної торгівлі залишається сталою. Хіба що звичайна промисловість обігнала хімічну:
АПК – наторгували на 2,6 млрд дол. (+19,5%);
Металургійний комплекс – на 1,5 млрд дол. (+20,0%);
Гірничо-добувна галузь – на 1,2 млрд дол. (+48,8%);
Промисловість та машинобудування – на 1,2 млрд. (+ 90%);
Хімічне виробництво – на 119,0 млн дол. (на 6,8%).
Певна несподіванка виявилася у географічному вимірі тих частин світу, які показали найбільші темпи приросту імпорту українських товарів:
Австралія та Океанія – 304,4%;
Америка – 59,8%;
Європа – 30,4%;
СНД – 15,6%;
Азія – 12,9%.
Окрім традиційно успішної торгівлі зерном (+15%) цього року Україна досить активно торгувала олією, м’ясом, молоком, живим коропом (споживали, здебільшого, Європа і Азія), маслом (найбільші обсяги постачалися в Африку, Океанію), медом, яйцями (Азія, Африка). Вперше українські продукти постачалися на Багамські острови та острови Кука.
Найбільшими торговельними партнерами України все ж таки залишаються країни ЄС. Питома вага цих країн у зовнішньоторговельному обороті товарів України у січні-листопаді 2017 року сукупно становила 41,3% (оборот збільшився на 26,2% – до 34,7 млрд дол.). Ключовими торговельними партнерами України є також Китай, Туреччина та США. На їх частку припадає відповідно 8,4%, 4,0% та 3,6% зовнішньоторговельного обороту товарів.
І – увага: обсяг торговельних відносин з Росією складає менше 2% в загальному обсязі міжнародної торгівлі.
З одного боку, ми нарощуємо свій експортний потенціал, виходимо на нові ринки, але з іншого, в цілому за результатами року Україна купила за кордоном товарів на 5 млрд доларів більше, ніж продала. Три країни, у торгівлі з якими Україна має найбільший додатній результат – це Єгипет (+1,6 млрд доларів), Індія (+1,5 млрд доларів) та Туреччина (+1,2 млрд доларів).
Найбільше торгове «фіаско» ми поки що терпимо у Німеччині (-3,3 млрд доларів), Китаї (-3 млрд доларів), Росії (-2,7 млрд доларів) та Білорусі (-1,9 млрд доларів). Зрозуміло, що з Німеччиною тяжко змагатися в плані технологічності її експорту, з Китаєм – в його собівартості та агресивному маркетингу, а от через Білорусь, здається, в Україну йде (через існуючі обмеження та митні перепони) основний імпортний потік з Росії.
Отже, із експортних досягнень можна визначити, як мінімум два: по-перше, йде поступове нарощування обсягів після кризи 2014-2015 років. Додати одразу п’яту частину – це немало. По-друге, маємо відчутне розширення географії, яке означає, що вітчизняний експорт стає дедалі диверсифікованим, а значить менш вразливим. Є Африка та Азія, де з радістю чекають на українське зерно і м’ясо, є Близький Схід, який готовий споживати нашу олію і яйця, тощо. Але варто брати до уваги не тільки експорт продуктів, а й зуміти технологіями конкурувати, як на внутрішньому ринку, так і світовому – отоді і на позитивний результат можна розраховувати.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук