Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  УКРАЇНА ОБРАЛА КУРС НА ЕКОНОМІЗАЦІЮ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ – МЗС

  2012-05-17

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Віталій Сич

  Україна успішно дотримується курсу на економізацію зовнішньої політики, згідно з якою, зовнішньоекономічні інтереси отримали пріоритет перед політичними та ідеологічними.

  Таку думку висловив у вівторок під час міжнародно-практичної конференції: “Реструктуризація глобального простору: історичні імперативи та виклики” в Києві заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко.

  “Протягом минулих десятиліть політика в нашому регіоні була абсолютною домінантою, економіка тільки обслуговувала ідеологію. Хочу зробити принциповий наголос на тому, що за останні два роки МЗС України вдалося забезпечити цілісність зовнішньополітичного курсу держави і створити абсолютно нову ефективну систему забезпечення зовнішньоекономічних інтересів України. Курс на економізацію нашої зовнішньої політики – це цілком конкретна та прагматична відповідь на виклики світової глобалізації”, – сказав він.

  Як розповів дипломат, нині МЗС України виконує функції головного координатора зовнішньоекономічної діяльності держави. Останнім часом Україна розширила арсенал своєї зовнішньоекономічної діяльності “за рахунок експансії на нові ринки, урізноманітнення форм взаємодії з бізнесом, а також презентації економічних та інвестиційних можливостей, регіонів України”. Зокрема, новий курс отримали зовнішньоекономічні відносини з країнами Латинської Америки та Азії, передусім з такими гігантами, як Китай, Бразилія, Японія, Індія. Крім цього, “сьогодні економічна складова покладена в основу візитів наших посадових осіб за кордоном та іноземних делегацій в Україну”, – підкреслив В.Майко.

  За його словами, нова зовнішньоекономічна стратегія України – це лише один із переконливих прикладів дієвої реакції на реалії сьогодення, на вимоги глобалізованого світу.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *