Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна може залучити більше інвестицій з Китаю

  2018-01-12

  Україна намагається поглибити співпрацю з Китаєм, який є для нас і ринком збуту, і великим джерелом кредитування, і перспективним інвестором.
  У травні того року Китай відвідала українська делегація – перший віце-прем’єр Степан Кубів, заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань і представник президента України в парламенті Ірина Луценко.
  Українські чиновники налаштовані оптимістично. Наприклад, говорять про те, що “Китайська залізниця” розглядає можливість інвестування в модернізацію і виробництво електричних локомотивів на виробничих площах “Укрзалізниці”. Втім, багато проектів, які Китай обіцяє фінансувати, поки залишаються на рівні меморандумів і т.ін.
  Проте очевидний і прогрес. Так, українська компанія “Мотор Січ” і китайська Beijing Skyrizon працюють над спільною розробкою і виробництвом авіадвигунів, для цього китайська компанія Skyrizon планує інвестувати $ 250 млн у модернізацію виробничих і проектних потужностей “Мотор Січ”.
  Таким чином, Україна змогла реалізувати свій потенціал в одній з найбільш наукомістких галузей в світі – авіабудуванні. Створивши спільне підприємство в Китаї, “Мотор Січ” і китайська компанія зможуть освоїти більш широкий ринок.
  Київ дуже зацікавлений, щоб Китай інвестував гроші саме в створення виробництва на території України. Уряд наполягає, що тут повинні відкриватися спільні підприємства, що гарантують податкові надходження.
  За інформацією посольства КНР, китайські інвестиції в українські АПК, енергетику та інші галузі досягли $ 7 млрд. Зокрема, нещодавно компанія CNBM завершила оформлення права власності на десять найбільших сонячних електростанцій в Україні загальною потужністю 267 МВт. За словами гендиректора компанії Юнчжи Чен, було вкладено близько $ 1 млрд.
  Якщо говорити про китайські інвестиції в аграрну галузь, варто згадати будівництво в Миколаївському морському торговому порту перевантажувального комплексу зернових та олійних культур річною потужністю 2,5 млн тонн. Корпорація COFCO Agri вклала в будівництво терміналу $ 75 млн. Причому, всупереч розхожій думці, що Китай дає гроші тільки для того, щоб забезпечити роботою своїх підрядників, будувала термінал українська компанія “Український будівельник”, а обладнання і метал поставляли світові виробники (Neuero, AGI та ін.). Такі вкладення цілком зрозумілі: Китай зацікавлений в українських зернових, в першу чергу – кукурудзі, і побудувавши власний термінал в порту, він скорочує витрати на транспортування. Питанням логістики та її здешевлення Піднебесна приділяє багато уваги.
  Саме здешевлення логістики може залучити в Україну більше китайських інвестицій. Китаю вигідно розгорнути тут, наприклад, складальне виробництво, частково виробляти в Україні комплектуючі, щоб далі продавати товари в Європу.Нещодавно віце-президент Китайської міжнародної торгової палати Лю Цзюньчжун зазначив, що Китай зацікавлений в розміщенні свого виробництва на базі українських індустріальних парків і вже надав план співпраці.
  За словами президента компанії ТОВ “Укр-Китай Коммунікейшн” В’ячеслава Лисенка, китайці дуже зацікавлені в створенні, але їм потрібні гарантії інвестицій. “У них така стратегія – спершу в нову країну, заходить держава, а слідом за нею – бізнес. Йому важливо не втратити гроші, а потім вони думають, як їх примножити”, – сказав він в інтерв’ю UBR. По суті, саме тому найбільш успішні вкладення в Україну для Китаю – це коли він сам постачає обладнання, яке в разі необхідності можна повернути.
  Експерти кажуть, що китайські бізнесмени дуже виважено приймають рішення, цілком природньо,що від підписання меморандумів до початку реалізації проходить багато часу. Але інтерес Китаю все-таки очевидний, незважаючи на всі наші “обтяжливі обставини”.
  Офіційні візити українських чиновників мають значення, але вони бувають не так часто, а ось бізнес “працює ліктями” постійно. Для того, щоб співпраця між Україною і Китаєм виходило на новий рівень, з метою створення нової платформи для залучення китайських інвестицій в Україну, посольство України в КНР і китайська компанія Xinwei Group в 2014 році в Пекіні створила “Український дім”.
  В “Українському домі” проводяться презентації для китайських бізнесменів, інвестиційні та юридичні компанії,знайомлять їх з комерційним потенціалом і нюансами податкової системи України. Реалізовувати нові проекти в Україні Китай буде активніше – реальні проекти є чітким сигналом про це.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *