Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна і Китай планують налагодити спільне виробництво ядерного палива

  2018-01-08

  Україна і Китай мають намір налагодити спільне виробництво ядерного палива для українських АЕС, повідомила прес-служба Міненерго України за підсумками зустрічі заступника міністра енергетики Наталії Бойко з керівництвом Китайського національного управління з енергетики.

  Україна, зокрема, планує співпрацювати з China National Nuсlear Corporation і China Nuсlear Fuel Corporation.

  У відомстві заявили, що підписання в жовтні 2016 року міністерством енергетики та вугільної промисловості України та компанією China National Nuсlear Corporation меморандуму про співпрацю в галузі розвитку підприємств атомно-промислового комплексу дало поштовх до прискорило розвиток проектів з видобутку урану і виробництва ядерного палива, заявили у відомстві .

  У свою чергу, представник держкомпанії “Ядерне паливо” Олександр Белан повідомив, що за результатами зустрічі керівництва компанії з колегами China National Nuсlear Corporation в лютому 2017 року сторони розробили, та затвердили план дій щодо створення спільного виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 на Україні.

  Бойко також зазначила, що концепція державної цільової програми розвитку підприємств паливно-енергетичного комплексу до 2020 року передбачає будівництво заводу з виробництва ядерного палива.

  Основним постачальником ядерного палива на Україну є Росія, разом з тим Київ веде політику диверсифікації і почав завантажувати на свої АЕС американське паливо.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *