Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна і Китай активізують університетську співпрацю та обмін студентами

  2017-06-24

  136392309_14983537244371n

  Україна та Китайська Народна Республіка розвиватимуть олімпіади з української та китайської мов, збільшуватимуть обмін студентами та сприятимуть відкриттю програм подвійних дипломів.
  Про це інформує Урядовий портал.

  Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та КНР затвердила «План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017-2019 роки».

  «Вдосконалення договірно-правової бази освітнього співробітництва, обмін інформацією про проведення в Україні та КНР політики у сфері освіти, сприяння вивченню китайської мови в Україні і української в Китаї та розширення прямого співробітництва університетів – основні пункти цього плану. Думаю, що за всіма цими напрямками нам вдасться досягти прогресу вже у найближчі терміни», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  За словами міністра освіти КНР Чена Баошенга, «розвиток співпраці між університетами є дуже важливим».

  «За останні п’ять років з проведення останньої підкомісії відносини між нашими університетами значно поглибилися, і це вигідно обом сторонам. Україна має міцний фундамент і наукові школи, що займають перші місця у світі, а університети КНР останнім часом добре проявляють себе у сфері інновацій. Думаю, поглиблення таких зв’язків буде дуже взаємовигідним», – зазначив міністр освіти КНР.

  Сторони домовилися про взаємне збільшення кількості студентів для обміну зі 100 місць до 120, розвивати олімпіади з української та китайської мов, а також сприяти розвитку центрів у обох країнах, де можна буде вивчити мову та ознайомитися з культурою країн.

  «З цією метою ми домовляємося надавати широку підтримку вивченню мови, літератури, географії та культури іншої країни шляхом розширення мережі Центрів вивчення української мови в КНР та Інститутів (класів) Конфуція в Україні, Центрів китайської культури на базі університетів України, підготовці студентів за спеціальністю «Українська мова і література» в китайських університетах. Ми також готові підтримати університети України у відкритті нових Інститутів Конфуція, а також ініціативу Київського національного лінгвістичного університету про створення Всеукраїнського центру синології на базі Інституту Конфуція цього університету», – зазначила Гриневич.

  Для удосконалення викладання і вивчення української та китайської мов домовились створити робочу групу експертів для визначення творів української та китайської класики. Ці тексти будуть включені до списку рекомендованої літератури на відповідних курсах.

  Наступне засідання підкомісії має відбутися у Пекіні у 2019 році.

  Як повідомлялося, у 2016 році Україна отримала від Китаю 23,5 тис. комп’ютерів, які доставили до сільських опорних шкіл та шкіл, що брали участь у проекті GoCamp та організовували на своїй базі пришкільні англомовні табори.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *