Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україні потрібно будувати нову стратегію відносин з Китаєм

  2023-01-30

  Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник в рамках зустрічі-дискусії NV Україна і Світ попереду 2023 висловився стосовно позиції Китаю щодо російської агресії в Україні, а також стосовно майбутнього відносин між Україною та КНР, повідомляє НВ.

  «Китайський фактор був визначальним, і роль його зростатиме. Це є очевидним не тільки для нас, а і для наших союзників, партнерів, і не тільки для Сполучених Штатів, у Європі теж зараз роль Китаю переосмислюється, після цієї війни. Якщо чесно, тут у мене менше оптимізму, я не впевнений, що роль Китаю чи позиція керівництва стає більш для нас прийнятною чи позитивною. Фактом є те, що вона не стала гіршою. Це теж не маловажливо, бо були різні прогнози», ‒ зазначив дипломат

  Заступник міністра підкреслив, що «зараз ще триває процес рішення у Пекіні, як себе позиціонувати стосовно Росії. Назвати його якимось таким нейтралітетом, напевно, теж не можна, бо ви ж розумієте і знаєте, якою є позиція Китаю в ООН під час голосування резолюцій, які є для нас надважливими, про нашу територіальну цілісність та суверенітет. Тут, звичайно, позиція є такою, якою вона є. Чи можуть бути відносини стратегічними? Я не впевнений, але нам однозначно потрібно будувати справжню нову стратегію, вже воєнну стратегію взаємин із офіційним Пекіном. Бо зараз ці відносини перебувають у не те щоб у підвішеному стані, але у стані переосмислення».

  «Тут буде важливою роль наших головних союзників. Американці, ви знаєте, мають свій підхід, але так само буде важливою роль тієї ж Німеччини та Євросоюзу. Бо до останнього часу, та зрештою і досі фактор Китаю сприймається лише через економічну призму. Китай був і залишається найбільшим партнером, причому як Сполучених Штатів Америки, так і Європи, для багатьох ця позиція була і залишається вигідною, отримують дешевші товари і таким чином це всіх влаштовувало», ‒ підкреслив Андрій Мельник.

  Україні потрібно будувати нову стратегію відносин з Китаєм

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *