Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна вперше запустила контейнерний поїзд до Китаю

  2021-09-29

  Укрзалізниця, 28 вересня з київської залізничної станції «Ліски», відправила перший вантажний контейнерний поїзд з України до Китаю. Про це повідомляє пресслужба УЗ.

  У складі поїзда 43 40-футові контейнери з пиломатеріалами. На станцію призначення, до міста Сіань, поїзд має прибути через 18 днів. Поїзд Україна – Китай є частиною міжнародного вантажного залізничного сполучення Китай – Європа.

  За словами Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, Україна має великий експортний потенціал: «Нам важливо інтегруватися у світову систему мультимодальних перевезень, яка розширюється швидкими темпами та визначає сучасну логістику. Так, наприклад, в ЄС частка контейнерних перевезень – близько 45%. В Україні ми говоримо лише про 2,5%.Наразі ми не можемо на повну використовувати фактор нашого географічного розташування, адже, фактично, наша залізнична та портова інфраструктура все ще у застарілому стані – тому оновлення та розбудова інфраструктури для формату «море-залізниця» буде одним з основних завдань «Великого будівництва» у найближчі роки».

  Україна вперше запустила контейнерний поїзд до Китаю

  За словами в.о. Голови правління УЗ Олександра Камишина, оптимальний транспорт для розвитку торговельних відносин між Україною та Китаєм — це залізничні контейнерні перевезення. «У середині вересня ми прийняли з Китаю 50-й контейнерний поїзд з імпортним вантажем. Сьогодні (28-го вересня – ред.) відправляємо перший контейнерний поїзд вже з українським вантажем в Китай. Плануємо, що такі поїзди стануть регулярними», — зазначив він.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун у своєму виступі зазначив, що Україна володіє географічними перевагами і має хороші умови для розвитку логістичного співробітництва.

  Україна вперше запустила контейнерний поїзд до Китаю

  У заході з нагоди запуску поїзда Україна – Китай також взяли участь перший заступник Міністра інфраструктури України Василь Шкураков, заступник Міністра економіки Михайло Лев, Голова державної митної служби Павло Рябікін, Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, Президент торгово-промислової палати Геннадій Чижиков та інші.

  Україна вперше запустила контейнерний поїзд до Китаю

   

  Фото: Укрінформ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *