Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна утрималася під час голосування у РПЛ ООН про проведення дебатів щодо Сіньцзяну

  2022-10-07

  Україна утрималася під час голосування у Раді з прав людини ООН про проведення дебатів на тему прав людини у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, передає Forbes.

  Пропозиція була подана США, Великобританією, Канадою, Норвегією, Швецією, Фінляндією, Ісландією, Данією, Австралією та Литвою, йдеться у виданні. Представляючи проєкт рішення, Посол США у раді Мішель Тейлор заявила, що «трохи більше місяця тому Верховний комісар з прав людини опублікувала оцінку ситуації із правами людини у Сіньцзяні. Докази для цієї незалежної оцінки було зібрано за трирічний період. Він значною мірою покладався на власні записи Китаю. Це підтверджує кілька побоювань, висловлених спеціальними процедурами, незалежними ЗМІ, академічними дослідниками та, що найважливіше, самими уйгурами». Вона наголосила на необхідності обговорення доповіді та ситуації у Сіньцзяні.

  Проте рада 19 голосами проти відхилила відповідний запит.

  Проти проголосували Китай, а також Болівія, Камерун, Кот-д’Івуар, Куба, Еритрея, Габон, Індонезія, Казахстан, Мавританія, Намібія, Непал, Пакистан, Катар, Сенегал, Судан, ОАЕ, Узбекистан та Венесуела.

  Утрималися під час голосування Україна, Аргентина, Вірменія, Бенін, Гамбія, Індія, Лівія, Малайзія, Малаві та Мексика.

  Україна утрималася під час голосування у РПЛ ООН про проведення дебатів щодо Сіньцзяну

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *