Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Загальні події

  Україна та Китай провели політичні консультації

  2024-06-06

  5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ. Українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську – заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.

  Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.

  Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на вищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшоі взаємодії в рамках міжнародних організацій.

  Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як було відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому ґрунтуються двосторонні відносини України і Китаю.

  Андрій Сибіга поінформував співрозмовника про ситуацію в Україні, а також підготовку до Глобального саміту миру в Швейцарії. Українською стороною було висловлено сподівання, що участь КНР у заході могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні.

  Андрій Сибіга наголосив, що єдиною основою для досягнення такого миру є Формула миру Президента Володимира Зеленського.

  У рамках робочого візиту до Пекіну також відбулися зустрічі із спеціальним представником уряду КНР з питань Євразії Лі Хуеєм, а також заступником завідувача міжнародного відділу ЦК КПК Чень Чжоу.

   

  Україна та Китай провели політичні консультації

   

  Україна та Китай провели політичні консультації

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *