Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Україна розраховує залучити китайські інвестиції під 50 проєктів — Ольга Стефанішина

    2021-10-06

    Українська сторона в рамках Міжурядової українсько-китайської комісії відібрала пакет з 50 інвестиційних проєктів, які можуть бути реалізовані із залученням китайського фінансування, повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 5 жовтня під час експертної дискусії «Торгові війни: мистецтво захисту».

    Інвестиційні проєкти акумулюються міністерствами і проходять експертизу на рівні робочих груп в рамках функціонування Міжурядової комісії. Згодом вони подаються на розгляд китайській стороні.

    «Ми почали (з Китаєм – ред.) дискусію щодо угоди про преференційні умови торгівлі. Сьогодні в роботі є близько 50 інвестпроєктів в різних секторах (економіки України – ред). Це проєкти, які сформовані, вони дискутуються з українським бізнесом і базуються на українському національному інтересі, є економічно вигідними», — зазначила віцепрем’єрка.

    Вона додала, що китайські інвестиції мають велике значення для України, але «є червоні лінії, за які ми не готові заходити». «Поки ми говоримо про розгортання на території України виробництв із залученням китайських інвестицій у сфері харчової і переробної промисловості, електроенергетики та інфраструктури. З тим щоб виробляти продукцію з доданою вартістю і продавати її як в ЄС, так і в Китай».

    Ольга Стефанішина звернула увагу на те, що сьогодні вимоги до харчової та промислової продукції в Україні базуються на європейському регулюванні. Таким чином якщо китайська сторона вирішить інвестувати у виробництво в Україні, то продукція, що випускається буде відповідати європейським стандартам.

    Співпраця з Китаєм також ведеться і в рамках реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях». Україна докладає зусиль для координації своїх дій в цій сфері з сусідніми країнами, в тому числі членами ЄС.

    Вона також впевнена, що Україна не буде через геополітичні причини відмовлятися від торгівлі з Китаєм та залучення китайських інвестицій. “Нас часто намагаються залучити у геополітичні проєкти, в яких ми маємо відмовитися від економічної співпраці з Китаєм, не пропонуючи нічого натомість. Для України це неприйнятно. Ми відмовляємося розглядати наші економічні відносини із Китаєм, нашим ключовим торговим партнером, у контексті геополітики”, — заявила вона.

    За словами віцепрем’єрки, нинішній формат відносин України та Китаю є оптимальним. “Для нас відносини з Китаєм – це в першу чергу економіка. Ми нарощуємо торгівлю, залучаємо китайські інвестиції. Наразі ми розглядаємо можливість укладання угоди про преференційний торговий режим. Ми не дозволяємо геополітиці впливати на економіку”, — пояснила вона.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *