Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна може зіткнутися з дефіцитом вугілля через Китай – ДТЕК

  2021-10-18

  Китай скуповує вугілля у традиційних імпортерів України, Росії та Казахстану, через дефіцит енергоресурсів у країні. Це ускладнює його купівлю для української генерації і може призвести до обмежень споживання електрики цієї зими. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, повідомляє Інтерфакс-Україна.

  “За таких умов купувати вугілля на зовнішніх ринках украй складно. Китайський попит висмоктує вугілля з усіх куточків світу, навіть найвіддаленіших, де раніше Китаю не було. Під Китай переорієнтуються все, зокрема Росія і Казахстан”, – зазначив він.

  За словами виконавчого директора, з огляду на проблеми із сировиною, опалювальний сезон буде складним і може призвести до обмеження споживання. “Говорити про те, що ця зима мине просто, зрозуміло і не буде збоїв, не можна. В Європі вже готуються до серйозного обмеження споживання. Примусового. Як Україна на цьому тлі може уникнути проблем?”

  Китай має намір за будь-яку ціну забезпечити зимовий період, щоб не призвести до обмеження роботи промислових підприємств.

  Така ситуація на ринку вугілля спричинить попит на нього за дуже високою ціною протягом 3-6 місяців. Водночас ДТЕК везе вугілля з Польщі, Казахстану та США, щоб забезпечити сировиною свою генерацію. “Ви бачите – кожен сам за себе. Питання національного протекціонізму взагалі стає на перше місце”, – зазначив Дмитро Сахарчук.

  Довідково: 27 вересня в Китаї через обмеження споживання електрики призупинили роботу деякі заводи. Слідом за зупинкою низки заводів дефіцит електроенергії почав відчуватися в містах. В країні банки зобов’язані кредитувати енергокомпанії для видобування вугілля і електроенергії через дефіцит енергоресурсів.

  Щодо України, то 24 вересня Міненерго звинуватило УЗ у збоях з постачанням вугілля на склади ТЕС. 4 жовтня запаси вугілля на складах українських ТЕС впали нижче норми в 3,5 раза.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *