2021-10-18
“За таких умов купувати вугілля на зовнішніх ринках украй складно. Китайський попит висмоктує вугілля з усіх куточків світу, навіть найвіддаленіших, де раніше Китаю не було. Під Китай переорієнтуються все, зокрема Росія і Казахстан”, – зазначив він.
За словами виконавчого директора, з огляду на проблеми із сировиною, опалювальний сезон буде складним і може призвести до обмеження споживання. “Говорити про те, що ця зима мине просто, зрозуміло і не буде збоїв, не можна. В Європі вже готуються до серйозного обмеження споживання. Примусового. Як Україна на цьому тлі може уникнути проблем?”
Китай має намір за будь-яку ціну забезпечити зимовий період, щоб не призвести до обмеження роботи промислових підприємств.
Така ситуація на ринку вугілля спричинить попит на нього за дуже високою ціною протягом 3-6 місяців. Водночас ДТЕК везе вугілля з Польщі, Казахстану та США, щоб забезпечити сировиною свою генерацію. “Ви бачите – кожен сам за себе. Питання національного протекціонізму взагалі стає на перше місце”, – зазначив Дмитро Сахарчук.
Довідково: 27 вересня в Китаї через обмеження споживання електрики призупинили роботу деякі заводи. Слідом за зупинкою низки заводів дефіцит електроенергії почав відчуватися в містах. В країні банки зобов’язані кредитувати енергокомпанії для видобування вугілля і електроенергії через дефіцит енергоресурсів.
Щодо України, то 24 вересня Міненерго звинуватило УЗ у збоях з постачанням вугілля на склади ТЕС. 4 жовтня запаси вугілля на складах українських ТЕС впали нижче норми в 3,5 раза.
Напишіть відгук