Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна-Китай: 30 років дипломатичних відносин

  2022-01-04

  Голова КНР Сі Цзіньпін та Президент України Володимир Зеленський 4-го січня обмінялися вітальними телеграмами з нагоди 30-х роковин з дня встановлення дипломатичних відносин між двома державами.

  Сі Цзіньпін зазначив, що протягом 30 років після встановлення дипломатичних відносин зберігається тенденція здорового та сталого розвитку китайсько-українських зв’язків. Спостерігається поглиблення політичної взаємодовіри, двостороння співпраця в усіх галузях дає багаті плоди, гуманітарні обміни стають з кожним днем тіснішими, що приносить все більше щастя обом народам. Після початку епідемії коронавірусу КНР та Україна надавали взаємну допомогу та поєднували зусилля у боротьбі з пандемією, що свідчить про глибоку дружбу між їхніми народами.

  Володимир Зеленський також зазначив, що за 30 років зберігається тенденція активного розвитку українсько-китайських відносин. Сторони підтримують тісні контакти на різних рівнях та проводять плідну практичну співпрацю. Україна сповнена впевненості у широких перспективах взаємовигідного співробітництва двох країн і має намір продовжити поглиблювати традиційну дружбу між двома народами, зміцнювати взаємодію у всіх сферах та сприяти подальшому розвитку українсько-китайських відносин стратегічного партнерства.

  Сьогодні Україна та Китай впевнено розвивають дипломатичні, економічні, гуманітарні та культурні зв’язки, активно співпрацюють в інвестиційній, аграрній, інноваційній, енергетичній, науково-технічній та освітній сферах, спільно протидіють глобальним викликам, зокрема поширенню пандемії COVID-19, а також мають безмежний потенціал для подальшого поглиблення різносторонньої взаємодії.

  Варто відзначити, що за останні роки Китай став для України найбільшим торговим партнером у світі, посівши перше місце серед країн-експортерів і перше місце серед країн-імпортерів. Загалом, за 30 років обсяг двосторонньої торгівлі виріс майже у 65 разів – з 230 млн дол.США на момент встановлення дипломатичних відносин до 15,4 млрд дол.США у 2020 році. Очікується, що за підсумками 2021 року двосторонній товарообіг досягне нового рекордного показника, з позитивним сальдо для України.

  Україна-Китай: 30 років дипломатичних відносин
  Фото: Посольства України в КНР

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *